Dotkliwa porażka Pogoni

Olimpia Grudziądz wygrała 4:2 z Pogonią Siedlce. Był to mecz ostatniej szansy dla drużyny Dariusza Kubickiego.

Olimpijczycy pomimo osłabień - spowodowanych nagromadzeniem żółtych kartek - nie mogli sobie na stratę punktów. Drużyna Kubickiego przez 40 minut męczyła się z siedlczanami, ale gdy już napoczęła wyżej notowanego rywala zrobiło się łatwiej. W 41 minucie Filip Jazvić zamienił na bramkę podanie Tomasza Wełny po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą swojaka zaliczył Dariusz Zjawiński.

W 56 minucie na 3:0 podwyższył Matej Podlogar. Pogoniści odpowiedzieli momentalnie za sprawą Dariusza Zjawińskiego. Do remisu brakowało jednak dwóch trafień. Olimpia grała swoje i trafiła po raz czwarty. W 79 minucie siedlczan z rzutu wolnego dobił Daniel Feruga. W przedostatniej minucie Adrian Klimczak sfaulował we własnej szesnastce Adriana Paluchowskiego. Piłkarz wypożyczony z Arki Gdynia został ukarany drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartką. Z jedenastu metrów trafił Mateusz Żytko. Olimpia wygrała 4:2.

W środowej kolejce Pogoń podejmie Górnika. Początek meczu o 19:00.

05.05.18, 19:00 - Grudziądz
Nice 1 Liga: Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 4:2 (2:0)
Bramki: Filip Jazvić 41, Dariusz Zjawiński 44 sam, Matej Podlogar 58, Daniel Feruga 79 - Dariusz Zjawiński 60, Mateusz Żytko 90 k
Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak - 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński (46, 87. Adrian Paluchowski), 8. Daniel Chyła (72, 18. Andrzej Rybski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun - 9. Dariusz Zjawiński