Zagłębie wygrało w Siedlcach

Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec. O porażce biało-niebieskich ponownie zdecydował jeden gol Szymona Lewickiego.

Z piętnastominutowym opóźnieniem rozpoczął się z mecz w Siedlcach. Awaria oświetlenia sprawiła, że dwa tysiące kibiców dłużej oczekiwało na mecz Pogoni z Zagłębiem Sosnowiec, a potem przez 90 minut zobaczyło tylko jednego gola. W 52 minucie Tomasz Nowak przelobował Rafała Misztala, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Z dobitką zdążył jednak Lewicki, lider klasyfikacji strzelców Nice I ligi.

Pod koniec meczu Pogoń umieściła piłkę w siatce gości, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Do sytuacji odniósł się na konferencji prasowej trener Dariusz Banasik, który stwierdził, że po analizie materiału uważa, iż arbiter popełnił błąd.

Zwycięstwo Zagłębia pozwoliło mu na dogonienie szóstego dotąd Chrobrego. Pogoń jest 13.