Pogoń gotowa na ligę

Pogoniści rozegrali dwa sparingi na tydzień przed ligą. Jedenastka zbliżona do optymalnej ograła 2:0 ŁKS 1926 Łomża, natomiast drugi garnitur zremisował 1:1 w Łęcznej.

Pogoń zdominowała III-ligowca z Łomży. W pierwszej połowie piłkarze Dariusza Banasika stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale nie zdołali zdobyć bramki. Po godzinie gry wynik spotkania otworzył Adrian Paluchowski, który wykończył centrę Ziggy'ego Gordona. Pogoniści ustalili wynik w 80 minucie za sprawą ładnego uderzenia Dariusza Zjawińskiego.

W drugim sparingu siedlczanie musieli mierzyć się z zaciekle walczącym o zwycięstwo Górnikiem. W pierwszej połowie drużyna z Lubelszczyzny przeważała, ale Pogoń mądrze się broniła. W 50 minucie sposób na pokonanie Przemysława Frąckowiaka znalazł Sebastian Szerszeń. Stracona bramka podziałała mobilizująco na biało-niebieskich. W 62 minucie Dawid Polkowski doprowadził do wyrównania po przytomnym dograniu Dominika Kuna. W końcówce piłkę meczową miał na nodze Damian Świerblewski, ale strzelił panu Bogu w okno.

W sobotę 3 marca o 17:00 Pogoń podejmie Zagłębie Sosnowiec.

24.02.18, 12:00 - Siedlce
Sparing: Pogoń Siedlce - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (0:0)
Bramki: Adrian Paluchowski 60, Dariusz Zjawiński 80
Pogoń: 12. Rafał Misztal - 8. Daniel Chyła, 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak - 11. Przemysław Płacheta, 23. Piotr Mroziński, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 18. Andrzej Rybski, 9. Dariusz Zjawiński (83, 21. Paweł Marchel) - 15. Adrian Paluchowski

24 lutego 2018, 16:00 - Łęczna
Sparing: Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Szerszeń 50 - Dawid Polkowski 62
Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (66, 12. Dawid Gargasz) - 27. Jakub Szrek, 7. Przemysław Rodak, 15. Paweł Łydkowski, 34. Paweł Garyga (46, 6. Sebastian Krawczyk) - 18. Dominik Kun, 21. Łukasz Jegliński, 99. Dominik Barciak (62, 34. Paweł Garyga), 35. Dawid Polkowski, 11. Michał Bajdur - 24. Damian Świerblewski