Wysokie zwycięstwo z Białorusinami

Pogoń Siedlce wygrała 4:1 z FK Gorodieja. Przewaga biało-niebieskich przez pełne 90 minut nie podlegała dyskusji.

Pogoniści regularnie mierzą się z przedstawicielem białoruskiej ekstraklasy. W dwóch poprzednich zimowych próbach jednak nie wygrali. W pierwszej połowie przewaga siedlczan nie podlegała dyskusji. W 22 minucie Przemysław Płacheta wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym zagraniu Dariusza Zjawińskiego. Napastnik Pogoni miał także udział przy bramce na 3:0 autorstwa Andrzeja Rybskiego. W międzyczasie Adrian Paluchowski znalazł sposób na pokonanie Władisława Wasiluczka.

Po niepełnej godzinie Pogoń zmieniła niemal całą jedenastkę. Chwilę później Pawieł Płaskonnyj wykorzystał błąd Rafała Misztala po centrze z rzutu rożnego. W 67 minucie Damian Świerblewski ustalił wynik meczu, finalizując dogranie Michała Bajdura z lewego skrzydła.

W Pogoni zagrał Mamut Saine. Gambijczyk ostatnio występował w Kucuk Kaymakli Turk SK (Cypr Północny).

W środę 14 lutego o 11:00 Pogoń podejmie Wisłę Puławy, która przebywa na obozie w Siedlcach.

10 lutego 2018, 14:30 - Siedlce
Sparing: Pogoń Siedlce - FK Gorodieja 4:1 (3:0)
Bramki: Płacheta 22, Paluchowski 31, Rybski 34, Świerblewski 67 - Płaskonnyj 62
Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Rafał Misztal) - 8. Daniel Chyła (59, 21. Jakub Szrek), 20. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko (59, 25. Arkadiusz Czarnecki), 4. Jarosław Ratajczak (78, 99. Dominik Barciak) - 22. Przemysław Płacheta (59, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (59, 21. Mamut Saine), 10. Grzegorz Tomasiewicz (59, 17. Dawid Polkowski), 18. Andrzej Rybski (59, 13. Dominik Kun), 9. Dariusz Zjawiński (59, 11. Michał Bajdur) - 16. Adrian Paluchowski (59, 93. Paweł Garyga)