Po sezonie: Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce zakończyła sezon na 11 miejscu w tabeli. Biało-niebiescy zaliczyli znakomitą rundę jesienną i zdecydowanie gorszą wiosenną.

WYNIK SPORTOWY

Ciut poniżej oczekiwań. Co prawda runda jesienna rozbudziła apetyty na miejsce w pierwszej piątce, ale szczerze mówiąc potencjał konkurencji był większy. Przedsezonowym celem było zajęcie miejsca w górnej połówce tabeli. Nie udało się tego osiągnąć, ale nie ma powodów do narzekań. 11 miejsce - najwyższe w najnowszej historii, 44 punkty - najlepszy wynik Pogoni w krótkiej historii I-ligowych startów. Trzecie miejsce w rankingu PJS wspomoże klubową kasę kwotą 900 tysięcy złotych.

JASNY PUNKT

W kilku meczach na ekstraklasowy poziom wdarł się Konrad Wrzesiński. Autor sześciu bramek dla Pogoni został przesunięty z boku obrony na skrzydło przez trenera Dariusza Banasika. Był to strzał w dziesiątkę. 

DO POPRAWKI

Wrzesiński po sezonie odejdzie z Pogoni, ale nie ma powodów do rozdzierania szat, wszak siedlecka ofensywa należała do najsłabszych w lidze. Celem dla nowego trenera, który ma być znany do połowy czerwca powinno być rozruszanie przedniej formacji. Niektóre mecze Pogoni były trudne do oglądania, ale niezłe wyniki skutecznie maskowały styl.

Podstawowy skład (wg minut): R. Misztal (2790) - Lewandowski (1644), Jędrych (2880), Żytko (2970), Świerblewski (1266) - Wrzesiński (2171), Chyła (2719), Burkhardt (1819), Tomasiewicz (2782), Bajdur (2052) - Zjawiński (1089)


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje