Pogoń zostaje w Nice 1 Lidze

Wisła Puławy zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1 w meczu 32 kolejki Nice I ligi. Gospodarze nie wykorzystali więc szansy na oddalenie się od strefy spadkowej.

Wisła miała okazję wygrać ważne spotkanie z Pogonią, zwłaszcza, że od 49 minuty prowadziła po golu wypożyczonego z Wisły Kraków Piotra Żemły, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego. Siedlczanie wyrównali jednak dzięki bramce zdobytej po precyzyjnym strzale Dariusza Zjawińskiego.

Mecz w Puławach był niezwykle istotny zwłaszcza dla Wisły, która zajmuje 15 miejsce w tabeli i na nim pozostała. Pozycja ta oznacza konieczność gry w barażach o prawo gry w przyszłym sezonie Nice I ligi z czwartym zespołem trzeciej klasy rozgrywkowej. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu pozwoliłoby Wiśle wyprzedzić 14 GKS Tychy. Za trzy dni obie drużyny zmierzą się w zaległym spotkaniu, które może zadecydować o ich dalszych losach.

Pogoń Siedlce dzięki remisowi w Puławach zapewniła sobie utrzymanie w Nice I lidze, o które i tak zbytnio nie musiała drżeć. Teraz jednak matematyka nie pozostawia złudzeń - siedlczanie spędzą na zapleczu Lotto Ekstraklasy czwarty kolejny sezon.

 

band, PilkaNozna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje