Gumny podał rękę Pogoni

Robert Gumny nie będzie miło wspominał meczu z Pogonią Siedlce. Defensor wypożyczony z Lecha sprokurował dwa rzuty karne, a jego Podbeskidzie przegrało 0:3.

O pierwszej połowie trudno napisać cokolwiek konstruktywnego. Obie drużyny były skoncentrowane na zabezpieczeniu własnych tyłów, momentami aż do przesady. Po sennych 45 minutach było 0:0.

Pogoń nie mogła sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia drugiej połowy. W 48 minucie Mateusz Żytko wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką Roberta Gumnego. Zaskoczeni Górale nie byli w stanie odpowiedzieć, choć trener Jan Kocian dokonał dwóch ofensywnych zmian. W 66 minucie Dariusz Zjawiński wykorzystał sytuację sam na sam po kapitalnym krossie od Jakuba Szreka. Podbeskidzie było załamane, ale próbowało odmienić losy meczu. Bezskutecznie. W 86 minucie Michał Bajdur został sfaulowany w szesnastce przez Gumnego, a Grzegorz Tomasiewicz wykorzystał rzut karny.

W poniedziałek 22 maja Pogoń zagra w Puławach z Wisłą.

17.05.17, 18:30 - Siedlce
Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (0:0)
Bramki: Żytko 48 k, Zjawiński 66, Tomasiewicz 86 k
Pogoń: 12. Rafał Misztal - 27. Jakub Szrek, 14. Mateusz Żytko, 4. Arkadiusz Jędrych, 8. Daniel Chyła - 93. Konrad Wrzesiński (82, 6. Marcin Paczkowski), 18. Marcin Burkhardt, 23. Piotr Mroziński, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 24. Damian Świerblewski (76, 11. Michał Bajdur) - 9. Dariusz Zjawiński (87, 17. Eusebio Bancessi)