Siedlczanie grają dalej

Piłkarze siedleckiej Pogoni sprawili urodzinowy prezent Dariuszowi Banasikowi, wygrywając 3:0 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. W kolejnej rundzie na I-ligowca już czeka KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwsza połowa była wyrównana. Siedlczanie szybko zdobyli bramkę, w konkretnie dokonał tego Grzegorz Tomasiewicz. Stilon szukał okazji do wyrównania, jednak Pogoń grała uważnie w tyłach. Pogoniści stwarzali głównie zagrożenie po stałych fragmentach gry.

Tuż po przerwie Damian Szałas obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, co mocno ograniczyło możliwości gospodarzy. Pogoń z każda upływającą minutą rozkręcała się. Dublet Damiana Świerblewskiego przypieczętował efektowne zwycięstwo 3:0 i awans siedlczan do I rundy.

Rywalem siedlczan w I rundzie (23-24 lipca) będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

16.07.16, 18:00 - Gorzów Wielkopolski
Runda wstępna PP: Stilon Gorzów Wielkopolski - Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)
Bramki: Tomasiewicz 7, Świerblewski 61, 81
Pogoń: Frąckowiak - Wrzesiński, Jędrych, Żytko, Wójcik - Świerblewski, Dybiec, Chyła, Tomasiewicz (82 Dmowski), Bajdur - Gołębiewski (62 Demianiuk)