Derby Mazowsza dla Pogoni

Pogoń Siedlce wygrała 3:1 z Legionovią Legionowo. To pierwsza wygrana biało-niebieskich w bieżącym sezonie.

Trener Kamil Socha nie był zadowolony z ofensywnej skuteczności Pogoni, więc postawił na dwóch nominalnych napastników: Macieja Firleja i Kamila Walkowa. Bohaterem był ten pierwszy, który ustrzelił dublet. W 19 minucie Firlej zdobył gola po podaniu Bartosza Wiktoruka. Kilka chwil później Bartosz Brodziński celnie główkował po centrze Bartłomieja Olszewskiego z rzutu rożnego. Do przerwy było 2:0 dla Pogoni. Zasłużenie.

Po przerwie Legionovia odzyskała rezon. Pomógł w tym kontaktowy gol Karola Podlińskiego. Asystował Kacper Będzieszak. Stykowy rezultat doprowadził do dużych nerwów na boisku. Sędzia rozdawał kartki na lewo i prawo, nie do końca panując nad boiskowymi wydarzeniami. W 82 minucie gola na 3:1 zdobył Firlej po znakomitym podaniu Damiana Mosiejki. Gospodarze protestowali, ponieważ u zarania akcji piłka mogła opuścić boisko. Tak czy inaczej Pogoń wygrała 3:1.

W następnej kolejce siedlczanie podejmą Znicza Pruszków. Z kolei Legionovia zagra u siebie z Garbarnią Kraków.

10.08.19, 17:30 - Legionowo
II liga: Legionovia Legionowo - Pogoń Siedlce 1:3 (0:2)
Bramki: Podliński 50 - Firlej 19, 82, Brodziński 26
Legionovia: Stefaniak - Będzieszak, Waleńcik, Choroś, Straus - Wolski (46 Imiela), Zaklika (46 Wawrzynowicz), Janković (73 Pietraszkiewicz), Koziara, Więdłocha - Podliński (71 Gajewski)
Pogoń: Smołuch - Pazio, Diouf, Brodziński, Olszewski - Skibicki (46 Romanowicz), Marciniec (63 Mosiejko), Repka, Wiktoruk (90 Wojtuszek), Walków (84 Margol) - Firlej