Punkty zostały w Mogielnicy

Piłkarze Mogielanki wciąż gromadzą ważne i cenne punkty. W miniony weekend podopieczni Sylwestra Sokoła pokonali Sokoła Przytyk 3:0. Wszystkie gole dla gospodarzy zdobył napastnik Paweł Jaworski. Przed trzecią siłą drugiej grupy radomskiej A klasy pojedynek z Powałą Taczów.

Nie ma wątpliwości, zespół z Mogielnicy bardzo chce dogonić wicelidera, Oronkę Orońsko. Mogielniczanie wygrywają mecze, zdobywają punkty i liczą na upragniony sukces.

Ostrowski nie zagrał

W sobotę 11 maja pokonali na swoim terenie Sokoła Przytyk 3:0. A jak ten pojedynek ocenia trener Mogielanki, Sokół? - Postawę mojej drużyny oceniam pozytywnie. Ona stanęła na wysokości zadania - cieszy się Sokół. Nie ma wątpliwości, z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza Jaworski. Napastnik zdobył wszystkie trzy gole. - Paweł jest jednym z liderów w naszym zespole. W decydujących momentach meczów strzela gole - zaznacza szkoleniowiec. Trzeba podkreślić, że w sobotnim pojedynku nie zagrał napastnik Przemysław Ostrowski.

Ważne gole

W pierwszej połowie konfrontacji z Sokołem Przytyk gospodarze nie zachwycili. W ich grze było sporo niedokładności. Świetnej okazji bramkowej nie wykorzystał obrońca Mateusz Pawłowski. Kibice zgromadzeni na trybunach doczekali się jednak pierwszego gola w 35 minucie. Z rzutu karnego trafił Paweł Jaworski. Napastnik podwyższył wynik w drugiej odsłonie pojedynku. W 58 minucie popisał się precyzyjnym strzałem. Kropkę nad i postawił w 89 minucie. Dołożył trzeciego gola i dał swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Postawili się faworytowi

Trzeba przyznać, że w sobotnim meczu z dobrej strony zaprezentował się z zespół z Przytyka. Wykazał się ogromną walecznością i chciał zaskoczyć faworyta z Mogielnicy. Punkty zostały jednak na terenie trzeciej drużyny drugiej grupy radomskiej A klasy. Nie da się ukryć, że Mogielanka wciąż goni Oronkę Orońsko, która pokonała w miniony weekend Powałę Taczów aż 4:0. Właśnie z Powałą swój kolejny pojedynek rozegrają podopieczni Sokoła.

Mogielanka Mogielnica - Sokół Przytyk 3:0 (1:0)
Bramki: Jaworski 35, 58, 89
Mogielanka: Grymuła - D. Namielski, Kruk, R. Namielski, Pawłowski, Borkowski, Oracz, Pilarek, Skarbek, Małecki, Jaworski oraz P. Wysocki, Zięba, Bekas