Będą kolejne niespodzianki?

Już w ten weekend kolejne mecze w radomskiej okręgówce. Kto wzbogaci się o cenne i ważne punkty? Z pewnością szlagierem piątej kolejki będzie konfrontacja w Grójcu, gdzie miejscowe Mazowsze zagra z Centrum Radom.

Nie ma wątpliwości, do tej pory w rundzie wiosennej w radomskiej okręgówce doszło do kilku niespodzianek. W Radomiu komplet punktów wywalczyła Pilica Nowe Miasto nad Pilicą. W Warce Powiślanka Lipsko rozbiła KS Warka aż 3:0. Na innych boiskach także nie brakowało ciekawych wyników. Przed nami już piąta kolejka piłkarskich zmagań. Kto kogo zaskoczy?

Wydaje się, że łatwe zadanie przed Zamłyniem Radom. Podopieczni Marcina Sikorskiego zagrają przed własną publicznością ze Skaryszewianką. Rywal ze Skaryszewa zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Niezwykle ciekawie zapowiada się bój w Wierzbicy. Miejscowy Orzeł podejmie zawsze groźny KS Warka. Podopieczni Łukasza Wiśnika stracili w obecnej rundzie ważne oczka. Chcąc myśleć o zajęciu pierwszej pozycji w tabeli nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Orzeł natomiast rozkręca się z każdym meczem i pokazuje, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o wysokie cele.

Szlagierem weekendu będzie zapewne konfrontacja w Grójcu. Miejscowe Mazowsze zmierzy się z nieobliczalnym Centrum Radom. Goście tego pojedynku nie mają ostatnio powodów do zadowolenia. Przegrali bowiem na swoim terenie z Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą 2:4. Teraz chcą jednak się przełamać. Rywal z pewnością nie ułatwi zadania. Piłkarze Mazowsza idą w obecnej rundzie jak burza. Pokonali już czterech rywali i w sobotę staną przed szansą, żeby zainkasować komplet oczek.

Trwa zacięta rywalizacja o zachowanie ligowego bytu. Kilka drużyn nie może być pewnych utrzymania. To choćby Zawisza Sienno, który na wyjeździe zmierzy się ze wspomnianą Pilicą. Wydaje się, że póki co trudno jest wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Nie ma wątpliwości, ten pojedynek może mieć ogromne znaczenie dla układu ligowej tabeli.

Mecze piątej kolejki rundy wiosennej: Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Zawisza Sienno, Proch Pionki - Legion Głowaczów, Mazowsze Grójec - Centrum Radom, Zamłynie Radom - Skaryszewianka Skaryszew, Powiślanka Lipsko - Jodła Jedlnia - Letnisko, Orzeł Wierzbica - KS Warka, Iłżanka Kazanów - Gryf Policzna, Szydłowianka Szydłowiec - KS Potworów

 

MARCIN KAŹMIERSKI

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje