Kto namiesza w radomskiej okręgówce?

Już w najbliższy weekend rozpocznie się runda wiosenna w radomskiej okręgówce. Do rywalizacji przystąpi wiele drużyn, które postarają się zaprezentować z najlepszej strony. Kto odegra w zmaganiach pierwszoplanową rolę? My oceniliśmy szanse zespołów z Pionek, Grójca, Warki oraz Nowego Miasta nad Pilicą.

Wydaje się, że czekają nas ogromne emocje. Zapewne apetyt na wywalczenie upragnionego awansu ma kilka ekip. Póki co liderem po pierwszej części sezonu jest KS Warka.

Dogonić lidera

Nie ma wątpliwości, z jak najlepszej strony chcą pokazać się piłkarze Prochu. Póki co zajmują w ligowej tabeli trzecie miejsce. Do lidera tracą zaledwie jeden punkt. Czy ambitna drużyna zaskoczy solidnych rywali? Proch ma za sobą bardzo pożyteczne mecze sparingowe. Początek konfrontacji kontrolnych należał zadecydowanie do niego. Zespół pokonał kolejno: Oskara Przysucha, Radomiaka II Radom, Nidę Pińczów, Jodłę Jedlnia-Letnisko oraz Oronkę Orońsko. Niestety końcówka sparingowych pojedynków była mniej udana. Kandydat do awansu do IV ligi przegrał z LKS Promna, Energią Kozienice oraz Bronią Radom. - Nasz okres przygotowawczy oceniam generalnie bardzo pozytywnie. My znamy swoją wartość i czekamy na pierwszy mecz rundy wiosennej - mówi trener Prochu Pionki, Robert Rogala.

Obronić pozycję lidera

Póki co najwięcej powodów do zadowolenia mają piłkarze KS Warka. Podopieczni Łukasza Wiśnika w okresie przygotowawczym pokazali ogromną siłę. Pokonali choćby Perłę Złotokłos, czy Pilicę Białobrzegi. Zmierzyli się nawet z III-ligowym KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. Postawa ekipy z Warki napawa optymizmem. Czy zespół z powiatu grójeckiego zdoła obronić pierwszą pozycję w ligowej tabeli? Ma ogromne szanse, ale musi pamiętać, że rywale nie próżnują i chcą pójść za ciosem.

Czy odrobią straty?

Z jak najlepszej strony w drugiej części obecnego sezonu chcą pokazać się piłkarze Mazowsza. Piłkarze Macieja Soroki w okresie przygotowawczym nie zachwycali formą. Końcówka meczów sparingowych należała jednak do ekipy z Grójca. Pokonała ona Zodiaka Sucha aż 12:2 oraz LKS Osuchów 2:1. Wydaje się, że to, jak zaprezentuje się czwarta drużyna w radomskiej okręgówce jest dużą niewiadomą. W szeregach Mazowsza doszło do sporych zmian kadrowych. Nie ma już w jego szeregach choćby obrońców, Pawła i Bartosza Wysockich. Piłkarze Soroki postarają się zaskoczyć głównych kandydatów do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Strata do lidera z Warki wynosi aż osiem punktów.

Muszą pokazać charakter

Bardzo trudne zadanie mogą mieć w rundzie wiosennej piłkarze Pilicy Nowe Miasto nad Pilicą. Póki co w ligowej tabeli zajmują ostatnie miejsce. Przed zespołem zacięta walka o utrzymanie. W poprzedniej rundzie Pilica w roli gospodarza rozgrywała swoje mecze w Mogielnicy. Co ciekawe, już w pierwszym pojedynku pokazała siłę i pokonała Proch Pionki. W najbliższą sobotę dojdzie do rewanżu. Czy zespół z Nowego Miasta nad Pilicą w rundzie wiosennej zrealizuje założenia i zachowa ligowy byt?

 

MARCIN KAŹMIERSKI

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje