Legendy La Ligi wygrały przy Łazienkowskiej

Byłe Gwiazdy La Ligi lepsze od Polskich Legend w meczu towarzyskim. W rozegranym w stolicy spotkaniu, goście z Hiszpanii wygrali (2:0).

Spotkanie polskich legend z byłymi gwiazdami Primera Division było zapowiadana od dłuższego czasu i wielu ostrzyło sobie zęby na możliwość zobaczenia w Warszawie tak znakomitych piłkarzy jak Fernando Morientes czy Gaizka Mendieta. Jeżeli jednak ktoś liczył na to, że trybuny stadionu przy Łazienkowskiej wypełnią się do ostatniego miejsca, ten był w sporym błędzie.

Dzień przed spotkaniem reprezentacji Polski z Rumunią w eliminacjach mistrzostw świata, wielu kibiców postawiło właśnie na ten mecz, a czynnikiem sprzyjającym dobrej frekwencji na pewno nie były ceny biletów. Ostatecznie trybuny w wielu miejscach były po prostu puste (zaledwie 3 tys. widzów), a jeśli już ktoś zdecydował się na oglądanie meczu, to mógł to zrobić za pośrednictwem telewizji Eleven, która przeprowadziła relację na żywo.

Jako, że było to spotkanie towarzyskie, a dodatkowo byłych już zawodników, to jego tempo nie było oszałamiające. Tacy gracze jak Steve McManaman, David Albelda czy Tomasz Hajto nadal prezentowali się nienagannie pod względem technicznym, popisując się co jakiś czas bardziej efektownym zagraniem, ale szybkość gry nie rzucała na kolana.

Wynik meczu został otwarty w 26 minucie, a na listę strzelców wpisał się Michel Salgado, który mierzonym strzałem obok słupka nie dał szans na interwencję Jerzemu Dudkowi.

Po zmianie stron legendy ligi hiszpańskiej podwyższyły prowadzenie i potwierdziły swoją przewagę. W 53 minucie skapitulować musiał rezerwowy bramkarz polskiej strony - Radosław Majdan, którego pokonał Luis Garcia, wykorzystując dokładne podanie Morientesa.

Jak się okazało, więcej bramek przy Łazienkowskiej już nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się zwycięstwem legendarnych zawodników Primera Division, który - nie ma co ukrywać - całkowicie sobie na wygraną zasłużyli. Mimo upływu lat, piłkarze występujący w przeszłości na boiskach La Ligi byli lepsi od naszych legend w każdym aspekcie gry.

09.06.17, 17:00 - Warszawa
Polskie Legendy - La Liga Legends 0:2 (0:1)
Bramki: Salgado 26, Garcia 53
Polskie Legendy: Jerzy Dudek (36 Radosław Majdan) - Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Michał Żewłakow (64 Jacek Zieliński), Marcin Baszczyński - Jacek Krzynówek, Piotr Świerczewski, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Marcin Żewłakow - Tomasz Frankowski
La Liga Legends: Pedro Contreras - Michel Salgado, Gianluca Zambrotta, David Albelda, Gaizka Mendieta (36 Luis Garcia), Steve McManaman, Joan Capdevilla, Christian Karembeu, Fernando Sanz, Francisco Pavon

 

PiłkaNożna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje