ESA 37 bez podziału punktów

Kluby Lotto Ekstraklasy oraz Polski Związek Piłki Nożnej ustaliły, że w dwóch najbliższych sezonach rozgrywki będą podzielone na dwie fazy, ale nie będzie już dzielenia punktów po rundzie zasadniczej.

W środę przedstawiciele klubów Lotto Ekstraklasy oraz władze PZPN, ze Zbigniewem Bońkiem na czele, spotkały się, aby omówić kształt ligi w najbliższych latach. Polska Agencja Prasowa informuje, że postanowiono pozostać przy systemie z 37 kolejkami, ale odstąpiono od dzielenia punktów po 30 seriach gier.

W sezonach 2017-2018 i 2018-2019 po 30 kolejkach liga znów więc zostanie podzielona na dwie grupy. Osiem czołowych drużyn zagra między sobą systemem każda z każdą o mistrzostwo Polski i awans do europejskich pucharów. Nie będzie im groził spadek na niższą niż ósma lokatę. Zespoły z miejsc 9-16 w takim samym systemie zawalczą o uniknięcie degradacji do Nice I ligi.

Jedyną różnicą względem ostatnich sezonów jest odstąpienie od dzielenia punktów na dwa po rundzie zasadniczej. Zmiany zostaną zatwierdzone prawdopodobnie 16 czerwca podczas posiedzenia zarządu PZPN.

Do zakończenia przyszłego sezonu Ekstraklasa SA oraz PZPN mają zdecydować o kształcie ligi w kolejnych latach. Ma to być długoterminowy projekt. 

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: PAP

Komentarze   

 
0 #1 andrzej 2017-06-08 10:00
Zamiast powiększyć ekstraklasę do 18 drużyn (tak jak to jest w I, II i III lidze) nadal będzie utrzymany "wyczurnyj" (groteskowy) system siedmiu dodatkowych baraży....
Szkoda gadać....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje