Weekend na Mazowszu (2-4 czerwca)

Pierwszy weekend czerwca będzie - dla większości klubów ze szczebla centralnego - zwieńczeniem sezonu 2016-17. Kto zakończy rozgrywki w szampańskim humorze?

Lotto Ekstraklasa

Ostatnie metry przed metą ekstraklasy zapowiadają się fascynująco. Szansę na tytuł mają wciąż cztery zespoły, ale faworytem jest Legia Warszawa. Podopieczni Jacka Magiery muszą "tylko" wygrać na własnym terenie z Lechią Gdańsk. Wojskowi są już pewni gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, ale to za mało jak na ambicje stołecznego klubu. Szerzej o meczu Wisły Płock pisaliśmy TUTAJ.

2 czerwca (piątek)
20:30 Wisła Płock - Śląsk Wrocław (wyniki w rundzie zasadniczej: 1:1, 0:0)
Nasz typ: X

4 czerwca (niedziela)
18:00 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (3:0, 2:1)
Nasz typ: 1

Nice 1 Liga

Pogoń zakończy sezon na 11 lub 12 miejscu, natomiast Znicz pożegna się z zapleczem ekstraklasy. Tak wynika z rozstrzygnięć sportowych. Pytanie tylko, jak zakończy się sprawa walkowerów dla Stali Mielec. Przedstawiciele związku mówią o maksymalnie dwóch meczach (a nie siedmiu), a zapewne skończy się karą finansową.

4 czerwca (niedziela)
12:30 Stal Mielec - Pogoń Siedlce (0:1)
Nasz typ: 1
12:30 Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz (0:1)
Nasz typ: X

2 liga

Radomiak nie spadnie już poniżej czwartego - barażowego - miejsca, Legionovia powalczy o szóstą lokatę, ale na 99% nie zajmie niższej pozycji niż siódma. Pytanie, co z Polonią? Czarne Koszule w ostatniej kolejce muszą pokonać walczący o mistrzostwo Raków, a jednocześnie czekać na dobre wieści z Wejherowa, gdzie Gryf musi zabrać punkty Rozwojowi. Szanse Polonii są nikłe, ale dopóki piłka w grze...

3 czerwca (sobota)
17:00 Legionovia Legionowo - Puszcza Niepołomice (0:1)
Nasz typ: 1
17:00 Polonia Warszawa - Raków Częstochowa (1:3)
Nasz typ: X
17:00 ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom (0:2)
Nasz typ: 1

3 liga

Ursus będzie zerkał na rozstrzygnięcia w II lidze, ale przede wszystkim musi patrzeć na siebie. W meczu z Ruchem inny wynik niż zwycięstwo Traktorków nie wchodzi w grę. Zdegradowany, choć podbudowany zasłużonym zwycięstwem z Ursusem, Huragan wyjedzie do Łowicza. Cel: sprawienie kolejnej niespodzianki. Rezerwy Legii podejmą wicelidera tabeli z Łodzi - ŁKS. Z kolei Świt zainauguruje kolejkę domowym spotkaniem z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Nowodworzanie walczą z rezerwami Legii o zakończenie sezonu na czwartym miejscu w tabeli.

2 czerwca (piątek)
19:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Aleksandrów Łódzki (1:1)
Nasz typ: 1

3 czerwca (sobota)
12:00 Legia II Warszawa - ŁKS Łódź (1:1)
Nasz typ: 1
17:00 Ursus Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie (2:0)
Nasz typ: 1

4 czerwca (niedziela)
11:15 Pelikan Łowicz - Huragan Wołomin (4:0)
Nasz typ: 1

 

MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje