Po weekendzie (5-7 maja)

Meta sezonu zbliża się wielkimi krokami. Dzięki minionej kolejce niektórzy przybliżyli się do realizacji swoich planów, a inni wręcz przeciwnie.

Legia wygrała w Szczecinie. Podopieczni Jacka Magiery potrzebowali sporo czasu, aby skruszyć opór Portowców, ale wreszcie dopięli swego. Mecz zostanie jednak zapamiętany przede wszystkim z racji nieprzepisowo wykonanego rzutu karnego przez Miroslava Radovicia. Nafciarze potwierdzili, że lubią i potrafią grać w Lublinie. Górnik Łęczna dzielnie walczył i zasłużył na remis. To jednak nie problem Wiślaków, którzy są o krok od utrzymania.

Pogoń przegrała na własnym stadionie z GKS Katowice. Trener Marcin Broniszewski nie był w stanie wystarczająco zmobilizować swoich podopiecznych, a i sam wyglądał na pogodzonego z losem. W ostatnich sześciu meczach siedlczanie zdobyli tylko punkt... Przegrał również Znicz. Nowy-stary trener zmiótł Stal Mielec, ale na GKS Tychy zabrakło mocy. Piątkowe derby pomiędzy Zniczem a Pogonią urastają do niebotycznych rozmiarów.

Radomiak odżył dzięki Leandro. Brazylijski snajper dwukrotnie znalazł drogę do siatki Olimpii Elbląg i uspokoił sytuację Zielonych. Mniej nerwów jest także w Legionowie. Drużyna Mirosława Jabłońskiego po serii słabych wyników wreszcie wygrała, choć musiała odrabiać straty. W końcówce przetrzebieni kadrowo Gryfiarze nie zdołali uniknąć kosztownych błędów. Czarne Koszule przegrały w Niepołomicach. Trener Wojciech Szymanek - jak zwykł po porażkach - krytykował pracę arbitra. Nagonka na sędziów nie poprawia arcytrudnej sytuacji Polonii.

Miniona kolejka była wyjątkowa dla Huraganu Wołomin i Ursusa Warszawa. Beniaminek wygrał po raz pierwszy od 22 października, natomiast Traktorki ostatnio celebrowały zwycięstwo na początku listopada minionego roku. Mniej zadowolone były rezerwy Legii i Świt. Obie drużyny przegrały po 1:2 z ŁKS. Legia II poległa w Łomży, zaś nowodworzanie w Łodzi.

Jedenastka weekendu: Kryczka (Wisła) - Kimura (Huragan), Bajat (Legionovia), Szymiński (Wisła) - Reca (Wisła), K. Wójcik (Legionovia), Kamiński (Ursus), Moulin (Legia), Tarnowski (Radomiak) - Radović (Legia), Leandro (Radomiak)


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje