Emocje w memoriale Kramczyka

W sobotę, 9 grudnia w Kozienicach został rozegrany VI memoriał Władysława Kramczyka. Uczestnicy turnieju wspominali byłego prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Na parkiecie nie brakowało zaciętej walki, a najlepszy okazał się Znicz Pruszków.

Była to już VI edycja memoriału, podczas którego swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowały dzieci. W tym roku wystąpiło dziesięć drużyn. Czołowe miejsca zajęły zwłaszcza ekipy z Radomia. Najwięcej powodów do zadowolenia miał jednak Znicz Pruszków, który kolejny już raz pokazał ogromny charakter. 

Poprzednie edycje memoriału Władysława Kramczyka odbyły się między innymi w Warce i Jasieńcu. A jak poziom organizacyjny sobotniego turnieju w Kozienicach ocenia prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Pietrzyk? - Jeśli chodzi o organizację VI memoriału, to nie schodzimy poniżej pewnego poziomu. Jest on dobry - podkreśla Pietrzyk. Zaznacza także, że poszczególne zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony, jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie. Spore szanse na osiągnięcie sukcesu miała Broń Radom. - Ona w grupie pokonała drużynę z Pruszkowa 3:1 - przypomina sternik.

Nie ma wątpliwości, podczas VI memoriału bardziej niż wynik sportowy liczyła się pamięć o Władysławie Kramczyku. A jak byłego prezesa Radomskiego Związku Piłki Nożnej wspomina Sławomir Pietrzyk? - Władysław Kramczyk kochał sport i młodzież. Można się było od niego wiele nauczyć - podkreśla nasz rozmówca. Wiadomo już, gdzie zostanie rozegrany kolejny turniej. Miejscem zmagań dzieci w 2018 roku będzie Zwoleń. 

 

MARCIN KAŹMIERSKI

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje