Widzew podbił twierdzę

Widzew Łódź wygrał w Radomiu i wygodnie rozsiadł się na fotelu lidera II ligi. O zwycięstwie beniaminka przesądził gol Dario Kristo.

Radomiak przystępował do meczu po bolesnej wyjazdowej porażce, jednak pewny swoich możliwości na własnym obiekcie. Na trybunach stadionu MOSiR zasiadło 3850 kibiców. W pierwszej połowie oglądali tylko jedną bramkę. W 40 minucie Kristo znalazł miejsce do strzału na 25 metrze i pokonał Artura Halucha. Wcześniej dobre szanse mieli Leandro, Rafał Makowski i Damian Szuprytowski, ale nie zdołali pokonać Patryka Wolańskiego.

W drugiej połowie Radomiak dążył do zmiany wyniku, jednak Widzew mądrze się bronił. Defensywa lidera z Łodzi dała się kilka razy zaskoczyć, ale w bramce nieomylny był Wolański. Radomiak przegrał 0:1.

W następnej kolejce Radomiak zagra w Stargardzie z Błękitnymi.

06.10.18, 15:30 - Radom
II liga: Radomiak Radom - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Dario Kristo 40
Radomiak: 1. Artur Haluch - 38. Martin Klabnik, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Meik Karwot - 77. Patryk Mikita (84, 22. Jakub Rolinc), 11. Michał Kaput (75, 97. Dominik Sokół), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski, 46. Jakub Wawszczyk (85, 8. Patryk Winsztal) - 70. Bruno Luz (65, 21. Michał Suchanek), 9. Leandro