Wyjazdowe fatum Radomiaka

Radomiak Radom nie radzi sobie na wyjazdach nie tylko w lidze, ale i w Pucharze Polski. Drużyna Dariusza Banasika przegrała 3:4 z Polonią Środa Wielkopolska i odpadła.

Wytłumaczeniem porażki nie może być fakt wystawienia rezerwowego składu lub kilku uznanych nazwisk w składzie rywali. Radomiak po prostu zawiódł. Na sześć prób wyjazdowych w oficjalnych meczach Zieloni wygrali tylko raz.

Do przerwy w Środzie Wielkopolskiej obyło się bez bramek. Polonia ruszyła z kopyta wraz z początkiem drugiej połowy. W 55 minucie było już 3:0 dla średzian. Damian Szuprytowski odpowiedział z rzutu karnego, ale gol Jakuba Apolinarskiego sprawił, że sytuacja wróciła do normy (4:1). W końcówce Radomiak obronił część strat, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.

W niedzielę 30 września o 15:00 Radomiak zagra w Toruniu z Elaną.

06.09.18, 16:00 - Środa Wielkopolska
1/32 finału PP: Polonia Środa Wielkopolska - Radomiak Radom 4:3 (0:0)
Bramki: Wilk 47, Kujawa 51, Bartoszak 55, Apolinarski 63 - Szuprytowski 59 k, Winsztal 76, Mikita 87
Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 25. Mateusz Zając, 4. Meik Karwot - 8. Patryk Winsztal, 17. Maciej Filipowicz, 19. Łukasz Pietroń (56, 18. Rafał Makowski), 97. Dominik Sokół (56, 7. Damian Szuprytowski), 21. Michał Suchanek (71, 77. Patryk Mikita) - 22. Jakub Rolinc, 70. Bruno Luz