Fatalny wyjazd Radomiaka

Podopieczni Dariusza Banasika przegrali 0:1 z Rozwojem Katowice. Na domiar złego uraz odnowił się Leandro, bez którego Radomiak traci wiele na wartości.

W 3 minucie Radomiak powinien objąć prowadzenie, ale piłka uderzona przez Damiana Szuprytowskiego trafiła jedynie w poprzeczkę. Rozwój grał rozważnie w defensywie, a do tego szukał okazji z przodu. Najlepszą szansę zmarnował Damian Niedojad, który oddał celny strzał, jednak defensorzy Radomiaka asekurowali Artura Halucha. Po jednej z akcji doszło do przepychanki, w efekcie której sędzia pokazał trzy żółte kartki.

Kluczowa dla losów meczu była 77 minuta. To właśnie wtedy Niedojad wyłożył piłkę aktywnemu Kamilowi Łączkowi, który zdobył bramkę. Piłkę na wagę remisu miał na nodze Patryk Mikita, ale Bartosz Golik popisał się świetną interwencją.

W niedzielę 26 sierpnia o 17:00 Radomiak podejmie Znicza Pruszków.

22.08.18, 17:00 - Katowice
II liga: Rozwój Katowice - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
Bramka: Łączek 77
Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabnik, 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leandro (71, 8. Patryk Winsztal), 11. Michał Kaput (46, 17. Maciej Filipowicz), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski, 70. Bruno Luz (46, 21. Michał Suchanek) - 22. Jakub Rolinc (57, 77. Patryk Mikita)