Tylko remis w Radomiu

W spotkaniu 33 kolejki II ligi Radomiak Radom zremisował 2:2 z Wisłą Puławy. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego obie bramki zdobyli po rzutach karnych.

Mecz rozpoczął się nie po myśli piłkarzy Radomiaka. Już w 8 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym wynik spotkania otworzył Niklas Zulciak. Kilkanaście minut później piłka trafiła w rękę Jakuba Poznańskiego, a sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę. Do piłki podszedł Leandro i pewnie trafił do siatki. W 34 minucie goście za sprawą Zulciaka ponownie objęli prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ wkrótce sędzia wskazał na wapno po faulu na Leandro. Brazylijczyk zamienił jedenastkę na bramkę, zdobywając swojego dziewiętnastego gola w tych rozgrywkach.

Po zmianie stron gospodarze starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ich wysiłki nie przyniosły rezultatów. Najbliżej szczęścia w ostatnich minutach był Damian Szuprytowski, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką.

Na szczęście dla piłkarzy Radomiaka, ich rywal w walce o baraże – Garbarnia Kraków – również zremisował w tej kolejce (1:1 z Wartą). W związku z tym sprawa awansu do baraży jest teraz w ich rękach. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów (2 czerwca, 17:00). Dla Wisły Puławy dzisiejszy remis oznacza spadek z II ligi.

26.05.18, 17:00 - Radom
II liga: Radomiak Radom – Wisła Puławy 2:2 (2:2)
Bramki: Leandro 20 k, 36 k – Niklas Zulciak 8, 34
Radomiak: Artur Haluch - Bartosz Skowron, Maciej Świdzikowski, Michał Grudniewski, Mateusz Zając II (46 Maciej Filipowicz) – Leandro (70 Patryk Mikita),  Matthieu Bemba (46 Martin Klabnik), Chinonso Agu, Peter Mazan, Damian Szuprytowski – Jakub Rolinc