Radomiak dalej od awansu

Radomiak mocno nastawiał się na mecz w Poznaniu, jednak spotkanie nie zakończyło się po myśli drużyny dowodzonej przez Grzegorza Opalińskiego.

Pierwsza połowa nie była wybitnym widowiskiem. Optyczną przewagę posiadali piłkarze Warty, którzy grali spokojnie w defensywie i czekali na okazje w ofensywie.

Szansa nadarzyła się w 46 minucie. To właśnie wtedy mocny strzał z dystansu oddał Przemysław Kita, z którym nie poradził sobie Artur Haluch. Radomiak odpowiedział uderzeniem Patryka Winsztala w poprzeczkę. Po godzinie gry Karol Hodowany sfaulował we własnej szesnastce Michała Grobelnego, a sędzia wskazał na jedenastkę. Adrian Cierpka trafił jednak w słupek. Radomiak próbował zmienić niekorzystny wynik do ostatniej minuty, jednak defensywa Warty była szczelna.

Warta wygrała 1:0 i awansowała do Nice 1 Ligi. Radomiak w najlepszym wypadku zakończy sezon na miejscu barażowym.

19.05.18, 17:00 - Poznań
II liga: Warta Poznań - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
Bramka: Przemysław Kita 46
Radomiak: 30. Artur Haluch - 6. Bartosz Skowron, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski, 95. Karol Hodowany - 77. Patryk Mikita, 8. Patryk Winsztal (59, 17. Maciej Filipowicz), 75. Matthieu Bemba (72, 23. Simon Colina), 10. Peter Mazan, 7. Damian Szuprytowski (63, 19. Jakub Rolinc) - 12. Jakub Wróbel