Olimpia na kolanach

Radomiak Radom wygrał 4:0 z Olimpią Elbląg. Szyków podopiecznym Grzegorza Opalińskiego  nie pokrzyżowała nawet kontuzja Leandro w 7 minucie.

Przez pół godziny Radomiak nie potrafił znaleźć sposobu na Kacpra Tułowieckiego, ale opór Olimpii został złamany. W 35 minucie Jakub Rolinc zamienił na bramkę podanie Damiana Szuprytowskiego, który rundę jesienną spędził w Elblągu. Pod koniec pierwszej połowy jedenastkę wywalczył Patryk Mikita, a z jej zamianą na gola nie miał problemu Peter Mazan.

Siedem minut po wznowieniu gry trafił Jakub Wróbel. Radomiak kontrolował mecz i pozwalał gościom z Elbląga na naprawdę niewiele. W 79 minucie Szuprytowski po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania.

W sobotę 19 maja o 17:00 Radomiak zagra w Poznaniu z Wartą.

13 maja 2018, 17:00 - Radom
II liga: Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 4:0 (2:0)
Bramki: Jakub Rolinc 35, Peter Mazan 42 k, Jakub Wróbel 52, Damian Szuprytowski 79
Radomiak: 30. Artur Haluch - 6. Bartosz Skowron, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 77. Patryk Mikita (82, 19. Dominik Sokół), 10. Peter Mazan, 75. Matthieu Bemba (62, 23. Simon Colina), 9. Leandro (7, 22. Jakub Rolinc), 7. Damian Szuprytowski - 12. Jakub Wróbel (71, 16. Dawid Jabłoński)