Strzelali stranieri

Radomiak Radom wygrał II-ligowe derby Mazowsza. O zwycięstwie Zielonych przesądzili obcokrajowcy.

Piłkarze Grzegorza Opalińskiego od pierwszej minuty przeważali, ale brakowało im skuteczności. Zmienił to w 19 minucie Leandro. Brazylijczyk otrzymał podanie z autu od Damiana Jakubika, wpadł w pole karne gości i strzałem z kąta pokonał Dominika Kalinowskiego. Znicz nie pozostał dłużny. W 31 minucie były piłkarz Radomiaka, Paweł Tarnowski oddał uderzenie z dystansu, po którym Hubert Gostomski musiał wyciągać piłkę z siatki.

Druga połowa stała na zdecydowanie niższym poziomie niż pierwsza. W 77 minucie Patryk Mikita głową przedłużył podanie do Petera Mazana, który bez namysłu oddał uderzenie na bramkę Kalinowskiego. Młody bramkarz Znicza nie miał nic do powiedzenia.

W środę 9 maja Radomiak zagra arcyważny mecz w Łodzi. Początek o 17:30.

05.05.18, 17:00 - Radom
II liga: Radomiak Radom - Znicz Pruszków 2:1 (1:1)
Bramki: Leandro 19, Mazan 77 - Tarnowski 31
Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Grudniewski, Skowron - Leandro (61 Wróbel), Agu, Bemba (55 Colina), Mazan (90 Filipowicz), Mikita - Rolinc (63 Szuprytowski)
Znicz: Kalinowski - Długołęcki, Klepczarek,  Rybak, Wasielewski (84 Rackiewicz) - Tarnowski, Małachowski, Faliszewski (74 Stryjewski), Machalski, Kubicki (87 Kinast) - Czarnowski 

 

MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje