Sześć bramek w Radomiu

Nie zabrakło emocji w pierwszym wiosennym meczu w Radomiu. Podopieczni Jerzego Cyraka wygrali 4:2 z Legionovią Legionowo.

Pierwsza połowa przypominała bokserską wymianę ciosów. Ważną rolę odegrał w niej Damian Szuprytowski, który miał udział przy trzech bramkach. W 8 minucie nowy skrzydłowy Radomiaka idealnie zacentrował na głowę Petera Mazana. Novia odpowiedziała trafieniem Bartosza Waleńcika, któremu dogrywał Michal Skwarczek. W 34 minucie Szuprytowski centrował z rzutu rożnego, a Maciej Świdzikowski na raty pokonał Mateusza Kochalskiego. Błyskawicznie wyrównał Mario Vasilj, zachowując czujność w polu karnym gospodarzy. Ostatnie słowo w pierwszej połowie na należało do Zielonych. W 39 minucie Leandro wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką. Do przerwy było 3:2.

Po zmianie stron amunicja u obu drużyn wyczerpała się. Szuprytowski ustrzelił poprzeczkę, zaś Legionovia umieściła piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się złamania przepisów. W 83 minucie wyrzut z autu Mateusza Zająca przedłużył Jakub Wróbel. Piłka trafiła do Leandro, a ten ustalił wynik na 4:2 dla radomian.

W sobotę 17 marca o 15:00: Legionovia podejmie Garbarnię, zaś Radomiak zagra z ROW 1964.

11.03.18, 14:00 - Radom
II liga: Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 4:2 (3:2)
Bramki: Peter Mazan 8, Maciej Świdzikowski 34, Leandro 39 k, 83 - Bartosz Waleńcik 20, Mario Vasilj 36
Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabnik, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 9. Leandro (86, 21. Dariusz Brągiel), 10. Peter Mazan (90, 8. Patryk Winsztal), 75. Matthieu Bemba (78, 18. Chinonso Agu), 7. Damian Szuprytowski (81, 23. Simon Colina), 77. Patryk Mikita - 12. Jakub Wróbel
Legionovia: 1. Mateusz Kochalski - 16. Mikołaj Grzelak (43, 5. Maciej Ostrowski), 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanic, 22. Wojciech Kalinowski - 26. Mario Vasilj (62, 8. Grzegorz Mazurek), 11. Wojciech Szumilas, 25. Michal Skwarczek, 19. Luka Janković, 77. Mateusz Leleno (46, 15. Gracjan Kuśmierek) - 9. Eryk Więdłocha (80, 20. Olaf Martynek).