Zmarł Marian Czachor

W wieku 93 lat zmarł Marian Czachor, poinformował portal "Echo Dnia".

Czachor był jednokrotnym reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach wystąpił 19 lipca 1947 roku w przegranym 1:2 meczu z Rumunią. Do kadry powoływany był jednak już wcześniej, ale Służba Bezpieczeństwa nie pozwoliła mu na udział w wyjazdowych meczach, ponieważ obawiała się, iż Czachor ucieknie i nie wróci już do kraju. Powodem takich obaw była działalność Czachora w Szarych Szeregach podczas drugiej wojny światowej.

Zmarły dziś pomocnik powołany był do reprezentacji Polski także po meczu z Rumunią w Warszawie, ale podczas zgrupowania doznał kontuzji ścięgna Achillesa. Wykluczyła go ona z gry w kadrze, a komplikacje po urazie doprowadziły go kilka lat potem do zakończenia kariery.

Urodzony 8 grudnia 1924 roku w Radomiu Czachor całą klubową karierę spędził w Radomiaku Radom i do dziś jest jedynym piłkarzem klubu, który wystąpił w reprezentacji Polski. Był ostatnim z żyjących patronów stadionu w Radomiu, który nosi imię braci Czachorów (oprócz Mariana sport uprawiali także Jerzy, Ryszard i Aleksander).

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: Echo Dnia

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje