Radomiak walczy o awans

Podopieczni Roberta Podolińskiego wygrali 4:1 z GKS Bełchatów. Zieloni wciąż nie stracili nadziei na zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do Nice 1 Ligi.

To był taki Radomiak jaki kibice chcieliby oglądać w każdej kolejce. W 8 minucie defensywa GKS Bełchatów nie poradziła sobie z dośrodkowaniem Bartosza Sulkowskiego z rzutu rożnego. Do piłki dopadł Kamil Cupriak i otworzył wynik spotkania. Radość miejscowych nie trwała długo. W 12 minucie Adrian Klepczyński strzałem z głowy zwieńczył centrę Roberta Pisarczuka z lewej flanki. Dziesięć minut później wszystko wróciło do normy. Ogromną kotłowaninę w obrębie pola karnego gości wykończył ładnym strzałem Chinonso Agu. Gola do szatni zdobył Paweł Tarnowski, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. Znakomite podanie przy golu na 3:1 zaliczył Mathieu Bemba.

Na kwadrans przed końcem spotkania wynik ustalił rezerwowy Szymon Stanisławski. Napastnik Radomiaka powielił wyczyn Tarnowski, tyle że w rolę podającego wcielił się Radosław Mikołajczak. Zieloni wygrali 4:1 i mogą w spokoju szykować się do wyjazdu do Wejherowa (20 maja, 17:00).

Radomiak traci trzy punkty do Puszczy, ale żeby ją wyprzedzić musi zdobyć oczko więcej. W innym wypadku radomian czeka baraż z Drutexem-Bytovią Bytów, Wisłą Puławy lub Zniczem Pruszków.

17.05.17, 18:30 - Radom
II liga: Radomiak Radom - GKS Bełchatów 4:1 (3:1)
Bramki: Cupriak 8, Agu 23, Tarnowski 45, Stanisławski 75 - Klepczyński 12
Radomiak: Szady - Spychała, Grudniewski, Kościelny, Sulkowski - Stąporski (51 Brągiel), Agu, Bemba (73 Mikołajczak), Colina, Tarnowski (68 Stanisławski) - Cupriak (79 Filipowicz)