Ofensywa defensywy

Radomiak wygrał 3:0 z Gryfem i i czuje się coraz wygodniej na II-ligowym podium. Wszystkie bramki dla Zielonych w spotkaniu z wejherowianami zdobyli defensorzy.

Gryfiarze zrobili wiele, aby przegrać w Radomiu. Już w 17 minucie goście podarowali Radomiakowi rzut wolny, który na bramkę zamienił Bartosz Sulkowski. Kolejny fragment spotkania był wyrównany, ale drużyna Mariusza Pawlaka prosiła się o kłopoty. I się doprosiła. W 40 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Adrian Bednarski. Defensor Gryfa zapaśniczym chwytem przewrócił Leandro, który nawet nie miał piłki.

Gryf pomimo wielu błędów miał okazję na wyrównanie, którą w sposób koncertowy zmarnował Daniel Ciechański. Chwilę później Sulkowski zacentrował z rzutu wolnego, a piłkę do bramki gości wpakował Maciej Świdzikowski. Swój udział przy bramce miał Wiesław Ferra. Golkiper drużyny Pawlaka nie popisał się także przy trzecim golu. Szymon Stanisławski uderzył sprzed pola karnego, Ferra odbił piłkę przed siebie, a Świdzikowski niczym rasowy snajper dobił gości.

W sobotę 5 listopada o 13:30 Radomiak zagra na wyjeździe w derbach II ligi z Legionovią.