Radomiak wygrał w Głogowie

Podopieczni Dariusza Banasika wygrali na trudnym terenie w Głogowie. Radomiak awansował na pozycję wicelidera I ligi.

Radomiak od pierwszej minuty przejął kontrolę nad meczem. W 17 minucie wysiłki Zielonych przyniosły bramkę, którą zdobył Mateusz Lewandowski. Stracony gol rozjuszył Chrobrego. Głogowianie ruszyli do ataku, jednak nie zdołali zaskoczyć pewnego Mateusza Kochalskiego. W końcówce pierwszej połowy Michał Szromnik zatrzymał strzał Dawida Abramowicza. Do przerwy było 1:0 dla Radomiaka.

Po przerwie Radomiak odzyskał kontrolę nad meczem. W 57 minucie Rafał Makowski zdobył gola na 2:0 po indywidualnej akcji. Defensywa Radomia skutecznie broniła się przed atakami miejscowych, w końcówce mogło być i 3:0. Makowskiemu zabrakło jednak szczęścia, bowiem piłka trafiła w słupek.

W sobotę 14 września o 17:00 Radomiak podejmie Zagłębie Sosnowiec.

06.09.19, 18:00 - Głogów
I liga: Chrobry Głogów - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Lewandowski 17, Rafał Makowski 57
Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leandro (86, 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 3. Mateusz Lewandowski (68, 6. Adam Banasiak), 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (64, 77. Patryk Mikita) - 22. Maciej Górski.