Obrońca tytułu za burtą Pucharu Polski!

W ćwierćfinale Pucharu Polski Raków Częstochowa po dogrywce wygrał z Legią Warszawa 2:1 i wyeliminował obrońców tytułu.

Ćwierćfinałowy mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Lider I ligi przed własną publicznością mierzył się z mistrzem Polski i obrońcą tytułu w Pucharze Polski. Spotkanie Rakowa z Legią na trybuny przyciągnęło komplet widzów.

Mecz zaczął się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Już w 5 minucie Raków wyszedł na prowadzenie po skutecznym strzale Piotra Malinowskiego. W kolejnym fragmencie częstochowianie kontrolowali wydarzenia na boisku, ale po upływie pół godziny prosty błąd defensywy Rakowa wykorzystała Legia. Michał Kucharczyk wyrównał na 1:1.

Przed przerwą zespół Marka Papszuna stworzył jeszcze dobrą sytuację po centrze z rzutu wolnego, jednak strzał Andrzeja Niewulisa zdołał obronić Radosław Majecki.

W drugiej połowie do głosu zaczęła dochodzić Legia. Dwie dobre okazje miał Kasper Hamalainen, ale żadna  z nich nie została zamieniona na bramkę. W kolejnych minutach spotkanie było bardzo wyrównane. Obie ekipy bezskutecznie szukały rozstrzygnięcia i do wyłonienia kolejnego półfinalisty potrzebna była dogrywka.

W pierwszej połowie dogrywki do ataku ruszyła Legia. Bliski szczęścia był m.in. Carlitos. Natomiast Raków grał rozsądnie i nie dał stworzyć ekipie ze stolicy klarownych sytuacji.

W drugiej części decydujący cios nieoczekiwanie zadali gospodarze. Daniel Bartl zacentrował piłkę w pole karne, a tam skutecznym strzałem głową popisał się Niewulis. Raków wygrał 2:1 i zameldował się w półfinale Pucharu Polski.