Nafciarze odpadli z Pucharu Polski!

Spora niespodzianka w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski. Pierwszoligowa Puszcza Niepołomice na swoim stadionie zwyciężyła 3:1 z Wisłą Płock i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek!

Wtorkowy mecz rozgrywany w Niepołomicach zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 12 minucie gry wynik zawodów otworzył napastnik Puszczy, Marcin Orłowski.

Wydawało się, że uznawana za faworyta Wisła po przerwie będzie w stanie odwrócić losy spotkania. Nic z tego: podczas drugiej połowy gospodarze tylko potwierdzili swoją wyższość nad drużyną z Płocka.

W 73 minucie prowadzenie Puszczy podwyższył rezerwowy pomocnik Łukasz Szczepaniak. Wisła odpowiedziała golem strzelonym przez Patryka Stępińskiego, jednak to było wszystko, co tego popołudnia mogli zaproponować goście.

Już w doliczonym czasie gry rezultat rywalizacji na 3:1 dla pierwszoligowca ustalił Hubert Tomalski.

W ten sposób Puszcza została pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski w sezonie 2018/19. Rywala w walce o półfinał zespół z Niepołomic pozna podczas piątkowego losowania.

04.12.18, 13:30 - Niepołomice
1/8 finału Pucharu Polski: Puszcza Niepołomice - Wisła Płock 3:1 (1:0)
Bramki: Marcin Orłowski 12, Łukasz Szczepaniak 73, Hubert Tomalski 90 - Patryk Stępiński 80
Wisła: 31. Bartłomiej Żynel - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki (78, 10. Giorgi Merebaszwili), 5. Bartłomiej Sielewski, 18. Alan Uryga, 95. Patryk Stępiński - 4. Damian Szymański, 23. Semir Stilić (64, 7. Nico Varela), 6. Damian Rasak - 16. Oskar Zawada, 19. Karol Angielski (64, 21. Ricardinho)