Znamy pary 1/8 finału Pucharu Polski

Znamy już pary 1/8 finału Pucharu Polski. Ceremonia losowania tej fazy rozgrywek został przeprowadzona w czwartek o godzinie 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podczas losowania doszło do bardzo dziwnego incydentu. W czarze, w której znajdowały się kulki z wszystkimi zespołami... zabrakło na końcu tej, w której znajdowała się karteczka z napisem "Miedź Legnica". Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki chciał początkowo przerwać ceremonię, jednak po chwili uznał, że brakujący zespół przydzieli do ostatniej pary.

Czy w takim układzie losowanie mogło być w ogóle ważne? Można było mieć odnośnie tego wątpliwości, ponieważ Miedź mogła trafić na zupełnie innego rywala.

PZPN szybko się jednak zreflektował i zarządził powtórkę losowania - już ze wszystkimi szesnastoma zespołami, co było jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji. A jak się ostatecznie okazało, wszystkiemu winna była kulka, która otworzyła się podczas mieszania.

Spotkania tej rundy zostaną rozegrane w dniach 4-6 grudnia, a zwycięzca musi zostać wyłoniony w trakcie pojedynczego meczu. 

Pary 1/8 finału Pucharu Polski:
> Wigry Suwałki - Raków Częstochowa
> Puszcze Niepołomice - Wisła Płock
> Chrobry Głogów - Legia Warszawa 
> Wisła Sandomierz - Odra Opole 
> Śląsk Wrocław - Miedź Legnica
> Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
> Rozwój Katowice - Górnik Zabrze
> Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk

 

gar, PiłkaNożna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje