Legionovia nie zlękła się I-ligowca

Legionovia Legionowo dołączyła do Legii Warszawa, Pogoni Siedlce i Wisły Płock w 1/16 finału Pucharu Polski.

Początek spotkania należał do faworyzowanego GKS Tychy. W 16 minucie szczęście uratowało Novię, jednak po chwili było 0:1. Hubert Adamczyk domknął centrę Dawida Abramowicza i Oliwer Wienczatek musiał wyciągać piłkę z sieci. Legionovia podniosła się po ciosie i jeszcze przed przerwą wyrównała. Daniel Gołębiewski dobił uderzenie Patryka Koziary. Gola powinien zdobyć ten drugi, ale Konrad Jałocha błysnął znakomitą paradą.

Po godzinie gry znakomitej okazji na dublet nie wykorzystał Adamczyk. W końcówce meczu Marcin Biernat sfaulował we własnej szesnastce Patryka Paczuka. Defensor GKS Tychy został wyrzucony z boiska, a Legionovia wywalczyła jedenastkę. W 80 minucie gola na wagę awansu do 1/16 finału zdobył Piotr Krawczyk.

26 września 2018, 16:00 - Legionowo
1/32 finału PP: Legionovia Legionowo - GKS Tychy 2:1 (1:1)
Bramki: Gołębiewski 40, Krawczyk 80 k - Adamczyk 18
Legionovia: 1. Oliwer Wienczatek - 24. Kacper Będzieszak, 4. Kacper Górski, 99. Daniel Choroś, 5. Sebastian Weremko - 22. Piotr Krawczyk, 14. Patryk Koziara (87, 19. Luka Janković), 6. Konrad Zaklika, 8. Grzegorz Mazurek (65, 15. Kamil Wolski), 9. Eryk Więdłocha - 10. Daniel Gołębiewski (76, 7. Patryk Paczuk)