Wisła Płock gra dalej

Wisła Płock bez większych problemów wywalczyła awans do 1/16 finału Pucharu Polski. We wtorkowym spotkaniu I rundy tych rozgrywek zespół prowadzony przez trenera Dariusza Dźwigałę zwyciężył 4:1 z drugoligową Siarką Tarnobrzeg.

Wynik wtorkowego meczu rozgrywanego w Tarnobrzegu otworzył w dziesiątej minucie Karol Angielski. Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy rywalizacji. Po przerwie bramki dla Wisły zdobyli Alan Uryga oraz Semir Stilić, który wykorzystał rzut karny.

W 63 minucie gry honor Siarki uratował napastnik Krzysztof Ropski. Rezultat spotkania na 4:1 dla gości z Płocka ustalił Damian Szymański. Reprezentant Polski zaskoczył bramkarza Siarki w 65 minucie.

Od 78 minuty gry gospodarze musieli radzić sobie w osłabionym składzie. Za drugą żółtą kartkę sędzia wyrzucił z boiska napastnika Siarki, Adriana Gębalskiego.

25.09.18, 15:30 - Tarnobrzeg
II liga: Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1:4 (0:1)
Bramki: Krzysztof Ropski 63 - Karol Angielski 10, Alan Uryga 54, Semir Stilić 62 k, Damian Szymański 65
Wisła: 31. Bartłomiej Żynel - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński - 7. Nico Varela, 6. Damian Rasak, 29. Riccardo Grym (57, 4. Damian Szymański), 23. Semir Stilić (67, 16. Oskar Zawada), 11. Carlitos (71, 96. Jakub Łukowski) - 19. Karol Angielski