Znicz potknął się na pierwszej przeszkodzie

Przygoda Znicza Pruszków z Pucharem Polski zakończyła się zanim tak naprawdę zdążyła się zacząć. Podopieczni Andrzeja Prawdy przegrali 1:2 z Wisłą Puławy.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla pruszkowian. W 6 minucie Arkadiusz Pyrka zgrał do Bartłomieja Faliszewskiego, a ten wyprowadził II-ligowca na prowadzenie. Znicz nie zdołał utrzymać przewagi, w czym duży udział miał Dominik Kalinowski. Golkiper popełnił serię błędów, których zwieńczeniem był rzut karny podyktowany przez Dawida Wiśniewskiego z Olsztyna. Z jedenastu metrów nie pomylił się Szymon Stanisławski.

Po przerwie mecz miał wyrównany przebieg. W 78 minucie ani Pyrka, ani Faliszewski nie zdołali dobić puławian. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce. W ostatniej akcji meczu Adrian Popiołek stanął oko w oko z Kalinowskim i wprowadził Wisłę do kolejnej rundy.

07.08.18, 17:30 - Pruszków
Runda wstępna PP: Znicz Pruszków - Wisła Puławy 1:2 (1:1)
Bramki: Faliszewski 6 - Stanisławski 33 k, Adrian Popiołek 90
Znicz: 23. Dominik Kalinowski - 15. Krystian Mianowicz, 16. Konrad Budek, 3. Mateusz Domżalski, 21. Paweł Tarnowski (46, 8. Mateusz Długołęcki) - 7. Arkadiusz Pyrka, 14. Piotr Jóźwiak, 17. Bartłomiej Faliszewski, 11. Marcin Smoliński, 13. Patryk Kubicki (46, 2. Jakub Zagórski) - 9. Dariusz Zjawiński (60, 18. Karol Podliński)