Frankowski nie poprowadzi wielkiego finału!

Już za kilka dni rozegrany zostanie finał Pucharu Polski. Arbitrem głównym tego meczu miał być Bartosz Frankowski, ale Polski Związek Piłki Nożnej postanowił zmienić swoją decyzję.

Wszystko przez wydarzenia z ostatniej kolejki. Piłkarska centrala nie ocenia wysoko pracy arbitra Frankowskiego w ostatnich meczach, więc stąd taka decyzja.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie opublikował Zbigniew Boniek za pośrednictwem strony internetowej PZPN.

"Przed nami finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się drużyny Arki Gdynia i Legii Warszawa. Arbitrem głównym spotkania miał być sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Niestety, wydarzenia z ostatniej kolejki LOTTO Ekstraklasy spowodowały, iż postanowiłem wystąpić do Polskiego Kolegium Sędziów o zmianę arbitra głównego finału na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Szanując dotychczasowe dokonania i przebieg kariery sędziego Frankowskiego z niepokojem przyglądałem się ostatnim prowadzonym przez niego spotkaniom. Zwłaszcza w sobotnim meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze (cztery dni przed finałem) pan Frankowski pokazał, że w swej aktualnej dyspozycji nie gwarantuje wysokiego i stabilnego poziomu rozstrzygania najważniejszego meczu sezonu w Polsce.

W tej sytuacji arbitrem głównym spotkania finałowego Pucharu Polski będzie pan Piotr Lasyk.

Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej".

Wielki finał pomiędzy Arką Gdynia a Legią Warszawa rozegrany zostanie już 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

 

gmar, PilkaNozna.pl
źródło: PZPN.pl

Komentarze   

 
#2 andrzej 2018-04-30 12:36
Właśnie...... aż się prosi, zeby jakiś cudzoziemiec poprowadził finał PP. Myslę, że podniosło by to także i prestiż rozgrywek, o to trofeum.
Cytować
 
 
#1 marek 2018-04-30 09:23
PANIE PREZESIE TO JEST BARDZO MADRA DECYZIJA,ALE TRZEBA BYLO ZAPROSIC DO POLSKI KOMPLET SEDZIOWSKI Z ZAGRANICY,MOZE NIEMCOW ,CZECHOW .ZAMKNOL BY PAN BUZIE TYM WSZYSTKIM CO TWIERDZA ZE PAN I SEDZIOWIE ROBICIE WSZYSTKO BY LEGIA WYGRYWALA.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje