Polonia przegrała w Siedlcach

Zaskakującym wynikiem zakończył się mecz Polonii Warszawa z rezerwami Pogoni Siedlce. III-ligowiec przegrał 0:3.

Poloniści zaczęli mecz lepiej, ale im dalej w las tym było mniej drzew. W 17 minucie błąd popełnił Bazyli Kokot, ale Paweł Marchel pospieszył się ze strzałem i zepsuł go. Dziesięć minut później ten sam piłkarz zgrał do Dominika Kuna, który z około 10 metrów nie zdołał zaskoczyć czujnego Mateusza Tobjasza. Do przerwy było bez bramek, choć w końcówce było nerwowo. Ławka rezerwowych Polonii miała ogromne pretensje do arbitra.

Kluczowym momentem dla losów meczu nastąpił tuż przed upływem godziny gry. Daniel Chyła najpierw celnie główkował po centrze Dominika Barciaka z rzutu wolnego, a chwilę później dołożył nogę po znakomitym zagraniu Marchela. W końcówce Polonia przycisnęła, ale to Pogoń II strzeliła bramkę numer trzy. W 82 minucie Mateusz Omieciuch podał do Kuna, a ten ze spokojem dobił Czarne Koszule.

W 1/4 finału Pogoń II podejmie rezerwy Legii, które wygrały 1:0 z Ursusem Warszawa.

11.04.18, 16:00 - Siedlce
1/8 finału PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Polonia Warszawa 3:0 (0:0)
Bramki: Daniel Chyła 58, 59, Dominik Kun 82
Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk, 25. Arkadiusz Czarnecki, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski – 99. Dominik Barciak (88, 11. Kuba Jóźwiak), 8. Daniel Chyła, 17. Przemysław Rodak, 21. Łukasz Jegliński (89, 24. Sebastian Bober), 13. Dominik Kun – 7. Paweł Marchel (71, 18. Mateusz Omieciuch)
Polonia: 18. Mateusz Tobjasz – 4. Marcin Bochenek (46, 23. Przemysław Szabat), 15. Bazyli Kokot, 5. Daniel Choroś (46, 7. Mariusz Marczak), 19. Grzegorz Wojdyga (46, 11. Bartosz Wiśniewski) – 77. Patryk Zych, 20. Sebastian Olczak, 17. Marcin Kluska (46, 8. Marcin Gawron), 31. Maciej Wilanowski, 16. Mateusz Małek (46, 87. Cezary Sauczek) – 9. Tomasz Chałas (59, 10. Krystian Pieczara)

źródło: własne / SportSiedlce.pl