Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski!

Wisła Płock odpadła z Pucharu Polski już na etapie 1/32 finału rozgrywek. Beniaminek Ekstraklasy przegrał w Mielcu 3:4 z pierwszoligową Stalą.

Środowe spotkanie rozgrywane w Mielcu rozpoczęło się znakomicie dla zespołu gości. Po zaledwie 12 minutach gry Wisła Płock prowadziła już 2:0, a piłkę do bramki Stali kierowali kolejno napastnik Emil Drozdowicz, a także pomocnik Damian Piotrowski.

Wydawało się, że po tak piorunującym początku podopieczni Marcina Kaczmarka bez większych problemów utrzymają prowadzenie już do końca spotkania. Tymczasem gospodarze zdołali doprowadzić do remisu jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę! W 17. minucie kontaktowego gola dla Stali strzelił pomocnik Szymon Sobczak. Natomiast dziesięć minut później Krystian Getinger wyrównał stan rywalizacji celnym uderzeniem z rzutu karnego.

Po przerwie kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Mielcu także nie mogli narzekać na brak emocji. W 56. minucie Stal po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie: strzegącego bramki Wisły Płock Bartosza Kanieckiego zaskoczył napastnik Sebastian Łętocha.

Goście zdołali doprowadzić do remisu w 82. minucie: piłkę do bramki Stali Mielec posłał rozgrywający bardzo dobre spotkanie Białorusin Siergiej Kriwiec.

Wszystko wskazywało na to, że kwestia awansu do 1/16 finału Pucharu Polski rozstrzygnie się dopiero w dogrywce bądź nawet w rzutach karnych. Stal Mielec walczyła jednak do samego końca i tuż przed upływem doliczonego czasu gry zdołała strzelić zwycięskiego gola. W 94. minucie gry Szymon Sobczak zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, zapewniając zespołowi gospodarzy zwycięstwo 4:3 i promocję do kolejnej rundy turnieju.

Na etapie 1/16 finału Stal Mielec zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Mecze tej fazy Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 9-11 sierpnia.

27.07.16, 19:00 - Mielec
I runda PP: Stal Mielec - Wisła Płock 4:3 (2:2)
Bramki: Szymon Sobczak 17, 90, Krystian Getinger 27 (k), Sebastian Łętocha 54 - Emil Drozdowicz 6, Damian Piotrowski 11, Siergiej Kriwiec 81
Wisła: Kaniecki - Mroziński, Bozić, Sielewski, Sylwestrzak - Kun, Wlazło, Kriwiec, Piotrowski (46 Łukowski), Merebaszwili - Drozdowicz (69 Lebedyński)

Żółte kartki: Sobczak, Lech