Pucharowy początek sezonu

Runda wstępna Pucharu Polski będzie oficjalnym rozpoczęciem sezonu dla klubów z niższych lig. W początkowej fazie rywalizacji nie zabraknie mazowieckich akcentów.

Jednym z II-ligowców, który miał w sobotę 16 lipca zainaugurować sezon była Legionovia, jednak do tego nie dojdzie. Jej rywal wycofał się ze zmagań, więc drużyna Ryszarda Wieczorka może myśleć już o I rundzie, w której czeka na nią arcyciekawy rywal, jakim bez wątpienia jest Zagłębie Sosnowiec. 

Pechowe pucharowe losowanie zmusiło Pogonistów do dalekiego wyjazdu. Siedlczanie staną do rywalizacji z IV-ligowym Stilonem Gorzów Wielkopolski. Dwa dni przed spotkaniem biało-niebiescy rozgrywali sparing w Kielcach z AEK Ateny, więc zamiast wracać do domu zdecydowali się na mini-zgrupowanie w Łęczycy. W Radomiu dojdzie do przetarcia II-ligowców. Radomiak podejmie Stalówkę i będzie faworytem, ponieważ jest na dalszej fazie budowy zespołu przed nowym sezonem.

Na koniec derby. Zwycięzca mazowieckiego Pucharu Polski, Świt Nowy Dwór Mazowiecki zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Na ławce beniaminka I ligi być może zasiądzie Andrzej Prawda, który ma wspierać (licencją) Ariela Jakubowskiego. Nowodworzanie stracili latem kilku czołowych graczy, więc okazję zabłyśnięcia otrzymają gracze z drugiego szeregu.

Runda wstępna PP (15-17 lipca)
16 lipca (sobota)
16:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków
Nasz typ: 2
18:00 Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola
Nasz typ: 2
18:00 Stilon Gorzów Wielkopolski - Pogoń Siedlce
Nasz typ: 2

Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo 0:3 (wo)


MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
0 #1 matt 2016-07-15 09:32
Radomiak podejmie Stalówkę i będzie faworytem

to dlaczego typ 2? :D
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje