Majkowski załatwił awans

Wisła II Płock przegrała na własnym boisku z Błękitnymi Raciąż 0:2 (0:0) i tak jak rok temu zmagania w PP MZPN zakończyła na ćwierćfinale.

Początek spotkania nie należał do zbyt atrakcyjnych. Gra toczyła się głównie w środku pola, choć z czasem Błękitni starali się częściej atakować skrzydłami. W 9 minucie po jednej z takich akcji dobrze w polu karnym gospodarzy odnalazł się Daniel Mitura, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała nad poprzeczką. Nafciarze pierwszy raz Dawidowi Krętowi zagrozili z kolei po szybkim kontrataku w 18 minucie. Okazję miał wtedy Marcin Mielczarski, który zdołał uderzyć z ostrego kąta, ale golkiper trzecioligowca wybił futbolówkę na rzut rożny. Podobnie było chwilę później, gdy Kręt ponownie stanął na wysokości zadania, choć to powinna być bramka. Płocczanie wyszli wówczas z kontrą trzech na jednego i tylko w sobie znany sposób Dawid Kieplin zmarnował tę 100-procentową sytuację. Te dwa sygnały ostrzegawcze podziałały na przyjezdnych motywująco. W kolejnych minutach lepsze i gorsze szanse - po dośrodkowaniach Mitury - mieli Piotr Paczkowski i Damian Szczepański, a z dystansu uderzali jeszcze Adam Radwański i Tomasz Kamiński, ale do przerwy bez powodzenia.

Druga odsłona rozkręcała się jeszcze dłużej niż pierwsza. W końcu w 65 minucie na boisku pojawił się Kamil Majkowski i jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Zanim jednak Majkowski zaczął swój koncert, to młodzi Wiślacy mieli trzecią doskonałą sytuację. W 68 minucie do długiego zagrania z głębi pola dobiegł Piotr Majchrzak, który przepchnął obrońcę i będąc na 10 metrze - praktycznie sam przed bramkarzem - zdecydował się na strzał, lecz Kręt po raz kolejny sparował piłkę poza boisko. Ta niewykorzystana sytuacja szybko się na gospodarzach zemściła, ponieważ już minutę później Błękitni wyszli na prowadzenie. Kapitalnym zagraniem popisał się Radwański, który tym samym otworzył Majkowskiemu drogę do bramki, a najlepszy strzelec raciążan nie zwykł takich okazji marnować i Jakub Lemanowicz musiał wyjmować piłkę z siatki. Na drugiego gola trzeba było trochę poczekać, choć w międzyczasie Mitura nieznacznie pomylił się z wolnego. Wreszcie w 89 minucie w szesnastce gospodarzy aktywnego Miturę sfaulował Lemanowicz, a karnego na bramkę zamienił Majkowski, czym ostatecznie rozstrzygnął losy tej rywalizacji. W doliczonym czasie gry Majkowski był jeszcze bliski ustrzelenia hat-tricka, ale w sytuacji sam na sam wyraźnie przestrzelił.

27.04.16, 17:00 - Płock
1/4 PP MZNP: Wisła II Płock - Błekitni Raciąż 0:2 (0:0)
Bramki: Majkowski 69, 89 k
Wisła II: Lemanowicz - Wiśniewski, Popławski, Błachnio, Graczyk - Truskolaski, Krajewski (46 Januszczak) - Ziemak (46, Majchrzak), Kieplin, Mielczarski (46 Szostak) - P. Szczepański
Błekitni: Kręt - Padzik, Pluta, Holik, Pidwirnyj - Pomorski (75 Klepczyński), Radwański - Mitura, Paczkowski (65 Majkowski), Kamiński (85 Gorczyczewski) - D. Szczepański (60 Grudzień)