Komplet uczestników 1/8 finału

W czwartkowy wieczór poznaliśmy ostatni zespół, który wywalczył awans do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. W najlepszej "szesnastce" zameldował się Stomil Olsztyn, który po serii rzutów karnych wyrzucił za burtę rozrywek Wisłę Płock.

Na tym etapie rozgrywek w grze pozostają drużyny z aż czterech poziomów rozgrywkowych. Najwięcej przedstawicieli ma rzecz jasna ekstraklasa - aż ośmiu. W grze o trofeum pozostaje obrońca tytułu z poprzedniej edycji, a więc Lechia Gdańsk, której w trakcie 1/16 finału udało się wyeliminować Chełmiankę Chełm.

Stawkę uzupełnia pięć drużyn z I ligi, dwie z II ligi, a także trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa. Jak wyliczono, to dopiero trzeci przypadek w XXI wieku, kiedy w 1/8 finału jeden klub jest zaprezentowany przez dwa zespoły. Wcześniej takiej sztuki dokonały Bytovia Bytów i Odra Opole.

Losowanie następnej rundy Totolotek Pucharu Polski zaplanowano na 5 listopada. Ceremonia zostanie przeprowadzona w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, a spotkania 1/8 finały odbędą się 3, 4 i 5 grudnia.

***

Uczestnicy 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski:

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, Lech Poznań, Łódzki Klub Sportowy, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, Cracovia, Raków Częstochowa

I liga: GKS Tychy, Miedź Legnica, Stal Mielec, Stomil Olsztyn

II liga: Błękitni Stargard, Górnik Łęczna, Stal Stalowa Wola

III liga: Legia Warszawa II

 

gar, PiłkaNożna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje