Powrót bez punktów ze Skierniewic

Mimo świetnego początku, Polonia Warszawa przegrywa wyjazdowe spotkanie z Unią Skierniewice 1:2. Czarne Koszule wciąż czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla piłkarzy gości. Już w 2 minucie Krystian Pieczara wykorzystał złe podanie jednego z obrońców i mierzonym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Osłabieni licznymi kontuzjami piłkarze Polonii prezentowali się nadspodziewanie dobrze. W 30 minucie po podaniu Bartosza Wiśniewskiego kolejną dobrą sytuację miał Pieczara, jednak tym razem nie zdołał pokonać Mikołaja Smyłka. Chwilę przed przerwą gospodarze skutecznie odpowiedzieli. Piłkę przed polem karnym rywali przejął najlepszy strzelec Unii - Damian Warchoł, a następnie pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron obraz gry zupełnie się odmienił. Inicjatywę przejęli gospodarze i z każdą minutą byli bliżsi objęcia prowadzenia. Sytuacja Polonii pogorszyła się dodatkowo w 74 minucie, kiedy jej bramkarz, Bartosz Kowalczyk, niepewnie interweniował na przedpolu, faulując przy tym napastnika Unii. Arbiter po konsultacji z sędzią liniowym wyrzucił z boiska golkipera Czarnych Koszul. Grająca w osłabieniu Polonia starała się bronić remisowego rezultatu, ale w 88 minucie musiała uznać wyższość gospodarzy. Strzelec pierwszej bramki tym razem dośrodkowywał z prawej strony, a akcję zamknął Tomasz Kolus.

Sytuacja kadrowa Czarnych Koszul przed kolejnym spotkaniem wygląda bardzo słabo. Do kontuzjowanych graczy dołączył wczoraj Mateusz Małek, a w meczu z liderującym Sokołem Aleksandrów Łódzki (sobota, 20 kwietnia, 17:00) zabraknie także pauzujących za kartki Pieczary i Kowalczyka.

13.04.19, 16:00 – Skierniewice
III liga: Unia Skierniewice – Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: Damian Warchoł 43, Tomasz Kolus 88 – Krystian Pieczara 2
Polonia: Kowalczyk – Zajączkowski, Kobiera, Kluska, Maślanka – Babiński (87 Rakowski), Przyborowski (79 Olczak), Sołoducha (77 Gnypek), Wiśniewski, Małek (Sauczek) - Pieczara