Emocje do końca

Po emocjonującej drugiej połowie Victoria Sulejówek podzieliła się punktami z Polonią Warszawa. Gospodarze byli bliscy zwycięstwa, ale w ostatnich minutach Czarne Koszule doprowadziły do wyrównania.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła kibicom zbyt wielu emocji. Od początku lekką przewagę miał zespół gości, jednak podopieczni Krzysztofa Chrobaka nie potrafili zamienić tego na bramkę. Nieliczne celne strzały były spokojnie bronione przez Dominika Puska.

Po zmianie stron piłkarze Victorii przejęli inicjatywę. W 53 minucie udało im się objąć prowadzenie. Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Krupnik, a piłkę głową uderzył Wojciech Wocial. Żywa legenda klubu z Sulejówka zdobyła już dwunastą bramkę w tym sezonie. Trzy minuty później Wocial mógł podwyższyć wynik spotkania, ale jego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę. Wkrótce jednak kibice gospodarzy mogli cieszyć się z drugiego trafienia swoich ulubieńców. W podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Mateusz Grudziński i skierował piłkę do siatki.

Dwie stracone bramki podcięły skrzydła Czarnych Koszul. Od tego momentu zespół gości ponownie przejął inicjatywę, jednak miał problem ze stworzeniem sobie klarownych okazji. W 81 minucie bliski szczęścia był Cezary Sauczek, jednak jego strzał wylądował na słupku. Kilka minut później Czarne Koszule miały już więcej szczęścia. Krystian Pieczara zmylił jednego z obrońców w polu karnym i celnie przymierzył, dając swojej drużynie nadzieję. Nie minęło nawet 60 sekund, a goście już remisowali. Tym razem Sauczek dośrodkował do Pieczary, a ten po raz kolejny został bohaterem Polonii. Snajper Czarnych Koszul, który przed kilkoma dniami przedłużył kontrakt z klubem z Warszawy, pewnie kroczy po tytuł króla strzelców. W doliczonym czasie gry goście byli bliscy strzelenia jeszcze jednej bramki. Potężny strzał sprzed pola karnego oddał Arkadiusz Zajączkowski, piłka jednak uderzyła jedynie w poprzeczkę.

W następnej kolejce Victoria zagra wyjazdowe spotkanie z Pelikanem Łowicz (niedziela 24 marca 11:15). Polonia w przyszły weekend miała podejmować rezerwy Legii, jednak ten mecz został przełożony, dlatego piłkarzy Czarnych Koszul czeka dłuższa przerwa.

16.03.19, 17:00 – Sulejówek
III liga: Victoria Sulejówek – Polonia Warszawa 2:2 (0:0)
Bramki: Wojciech Wocial 53, Mateusz Grudziński 61 – Krystian Pieczara 87, 88
Victoria: Pusek – Krupnik (75 Zawistowski), Dźwigała, Krupiński, Grudziński – Parobczyk, Dębski, Pindor, Żelazowski – Wocial (70 Adison), Dobkowski (82 Wierzbowski)
Polonia: Balawejder – Rakowski (68 Wasilewski), Zajączkowski, Kobiera, Maślanka – Małek, Przyborowski, Kluska, Wiśniewski, Sauczek - Pieczara