Na półmetku: Polonia Warszawa

Czarne Koszule mogą żałować, że jesienne granie już się zakończyło. Świetna dyspozycja w końcówce rundy wywindowała klub z Warszawy na pozycję wicelidera.

WYNIK SPORTOWY

Biorąc pod uwagę problemy finansowe oraz letnie ruchy transferowe, drugie miejsce w tabeli to dla Polonii bardzo dobry wynik. Mimo to, kibice Czarnych Koszul odczuwają pewien niedosyt, ponieważ przy większej dozie szczęścia strata do Sokoła Aleksandrów Łódzki mogłaby być znacznie mniejsza.

JASNY PUNKT

Krystian Pieczara. Napastnik Polonii rozegrał rundę życia, zdobywając 19 bramek w 17 meczach i zostawiając w tyle innych snajperów. O jego wyczynach strzeleckich pisały nawet ogólnopolskie media.

DO POPRAWKI

Po tak dobrej rundzie ciężko znaleźć elementy do poprawy. W pierwszej części rundy dużym mankamentem Polonii była gra obronna, ale Krzysztofowi Chrobakowi i jego podopiecznym udało się to poprawić, dzięki czemu ostatnie cztery mecze zespół z Warszawy zakończył z czystym kontem.

PROGNOZA NA WIOSNĘ

Nikt tego głośno nie powie, ale w Warszawie z nadzieją czekają na potknięcia Sokoła. Trzy lata temu strata do klubu z Aleksandrowa Łódzkiego była na półmetku jeszcze większa, a jednak udało się Polonistom wywalczyć awans. Do powtórzenia takiego wyczynu niezbędna będzie stabilność finansowa.

Podstawowa jedenastka (wg minut): Balawejder (1440) – Zajączkowski (1237), Wojdyga (1101), Szabat (1530), Maślanka (1288) – Małek (1136), Zembrowski (1530), Wiśniewski (1152), Kluska (1207), Sauczek (1332) – Pieczara (1516)

 

Jan KROSZKA

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje