Wyjątkowy sparing przy Konwiktorskiej

W sobotnie popołudnie Czarne Koszule rozegrały mecz towarzyski z niecodziennym rywalem. Do Warszawy przyjechał zespół PFC Victoria London.

Victoria jest polskim klubem założonym przed dwoma laty w Londynie i grającym obecnie na 11 poziomie rozgrywkowym w Anglii (Middlesex County League - Premier Division). Jego założycielem oraz trenerem jest znany przy Konwiktorskiej Emil Kot – w przeszłości m.in. II trener Polonii u boku Piotra Dziewickiego.

Spotkanie, mimo rangi meczu towarzyskiego, cieszyło się dosyć dużym zainteresowaniem kibiców. Samo widowisko sportowe było jednostronne, podopieczni Krzysztofa Chrobaka wyraźnie górowali przygotowaniem fizycznym oraz taktycznym nad przyjezdnymi. Mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla Polonii, a 6 bramek zdobył Krystian Pieczara. Poza nim na listę strzelców wpisali się Marcin Kluska, Grzegorz Wojdyga, Cezary Sauczek oraz Sebastian Kobiera.

Dla Polonii był to drugi sparing po zakończeniu rundy jesiennej. W ubiegłą środę Czarne Koszule przegrały 1:3 z IV-ligową Ząbkovią Ząbki. W następnym tygodniu Poloniści zagrają jeszcze z MKS Piaseczno (28 listopada) oraz KS Łomianki (1 grudnia).

 

Jan KROSZKA

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje