Zwycięska passa trwa

Polonia Warszawa wygrała z Mazurem Ełk 3:0, zwyciężając w czwartym kolejnym meczu bez straty bramki. Ozdobą spotkania było piękne trafienie Piotra Maślanki.

W spotkaniu pomiędzy trzecią, a przedostatnią drużyną ligi zdecydowanym faworytem byli goście. Mimo to, pierwsze minuty meczu były dosyć wyrównane. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka delikatnie przeważali, jednak gospodarze nie dawali się zepchnąć do defensywy, co jakiś czas odpowiadając groźnymi strzałami z dystansu. Starania Polonii przyniosły efekt w 40 minucie. Z lewego skrzydła dośrodkował Cezary Sauczek, piłkę w polu karnym przyjął Bartosz Wiśniewski i po chwili uderzył lewą nogą. Czarne Koszule mogły schodzić na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron tempo spotkania nieznacznie przyspieszyło. Goście atakowali, jednak nie mogli zdobyć drugiej bramki, a w 67 minucie byli bliscy nawet straty prowadzenia. W świetnej sytuacji znalazł się Mariusz Łapiński, jednak uderzył wprost w Jana Balawejdera. Wkrótce ta niewykorzystana okazja się zemściła. Cztery minuty później Polonia przeprowadziła szybką kontrę, po której Sauczek pewnie trafił do siatki. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po tym ciosie, a już przegrywali trzema bramkami. W 75 minucie Piotr Maślanka odważnie ruszył do przodu i strzałem z ponad 30 metrów zaskoczył Bartłomieja Danowskiego. W końcówce spotkania wynik nie uległ już zmianie i Poloniści mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa na zakończenie rundy jesiennej.

Dzięki temu wynikowi Polonia wskoczyła chwilowo na drugie miejsce w tabeli. Jej pozycja na koniec rundy zależy jednak od jutrzejszego meczu na szczycie pomiędzy Sokołem Aleksandrów Łódzki a Lechią Tomaszów Mazowiecki.

17.11.18, 13:00 – Ełk
III liga: MKS Mazur Ełk – Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
Bramki: Bartosz Wiśniewski 40, Cezary Sauczek 71, Piotr Maślanka 75
Polonia: Jan Balawejder - Arkadiusz Zajączkowski (85 Wiktor Babiński), Przemysław Szabat, Grzegorz Wojdyga, Piotr Maślanka – Bartosz Wiśniewski (83 Jakub Cesarek), Rafał Zembrowski, Maciej Wilanowski (68 Sebastian Kobiera), Marcin Kluska, Cezary Sauczek (78 Kacper Wasilewski) - Krystian Pieczara