Bohater Pieczara

Po zaciętym, wyrównanym spotkaniu Polonia Warszawa wywozi 3 punkty z Zambrowa. Jedyną bramkę dla Czarnych Koszul zdobył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Krystian Pieczara.

Od pierwszych minut mecz był dosyć ciekawy – obie drużyny starały się atakować, dlatego akcja przesuwała się z jednego pola karnego pod drugie. Czarne Koszule stwarzały sobie więcej sytuacji, ale to gospodarze byli przed przerwą bliżsi strzelenia gola. W 21 minucie piękny strzał sprzed pola karnego oddał jeden z graczy Olimpii, ale świetną interwencją popisał się Jan Balawejder. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii znalazł się Michał Hryszko, nie potrafił go jednak pokonać. Poloniści większość akcji kończyli niecelnymi lub zablokowanymi strzałami. Szczególnie aktywni byli dwaj młodzi skrzydłowi – Mateusz Małek oraz Cezary Sauczek.

Po zmianie stron lekką inicjatywę przejęła drużyna gospodarzy. Podopieczni Artura Woronieckiego nie potrafili jej jednak przekuć na bramkę, co wkrótce się na nich zemściło. W 74 minucie Pieczara został sfaulowany pod polem karnym rywali. Do stojącej piłki podszedł sam poszkodowany i mierzonym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Zambrowian. Dla napastnika Polonii był to już 12 gol w tym sezonie. Gospodarze starali się odpowiedzieć na to trafienie, jednak dyscyplina taktyczna Czarnych Koszul i nieskuteczność graczy Olimpii sprawiły, że goście mogli cieszyć się 3 punktów.

Dzięki temu zwycięstwu Polonia plasuje się w tej chwili na szóstej pozycji w tabeli. W następny weekend podopieczni Krzysztofa Chrobaka podejmą na własnym stadionie Sokół Ostróda. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 13 października o godzinie 17:00.