Długo wyczekiwane zwycięstwo

W niedzielne popołudnie Polonii Warszawa udało się przerwać fatalną passę czterech porażek z rzędu. Czarne Koszule pokonały na własnym stadionie Pelikan Łowicz 2:1.

Mecz zaczął się doskonale dla drużyny gospodarzy. Już w drugiej minucie Rafał Zembrowski odnalazł się w zamieszaniu po rzucie rożnym i otworzył wynik spotkania. Goście chcieli szybko odpowiedzieć, ale kilkanaście minut później to Polonia była bliższa strzelenia kolejnej bramki. Najpierw Cezary Sauczek popisał się świetną szybkością, dzięki której znalazł się sam na sam z bramkarzem. Młody skrzydłowy przegrał jednak pojedynek z golkiperem Pelikana. Po chwili przed równie dobrą szansą stanął Przemysław Szabat, lecz jego strzał z kilku metrów poszybował nad poprzeczką. Do przerwy zespół gości jedyne zagrożenie stwarzał strzałami z dystansu.

Po zmianie stron obraz gry nieszczególnie się zmienił. W 61 minucie piłkarze Pelikana byli bliscy wyrównania, jednak celny strzał Sebastiana Czapy z rzutu wolnego obronił Jan Balawejder. Kilka minut później Polonia podwyższyła prowadzenie. Dzięki wysokiemu pressingowi Krystian Pieczara przejął piłkę, podał ją do Mateusza Małka, a ten podcinką pokonał bramkarza gości. Zawodnicy Pelikana starali się złapać kontakt i udało im się to w 81 minucie. Najpierw strzał głową jednego z nich świetnie obronił Balawejder, ale przy kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu Grzegorza Wawrzyńskiego był już bezradny. Łowiczanie starali się pójść za ciosem, ale Polonii udało się doprowadzić pozytywny rezultat do końca.

Po tym zwycięstwie Czarne Koszule zajmują w tabeli I grupy III ligi siódme miejsce z dorobkiem 15 punktów. Następne spotkanie rozegrają w niedzielę 7 października o godzinie 15:00 w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

30.09.18, 17:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa – Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)
Bramki: Rafał Zembrowski 2, Mateusz Małek 68 – Grzegorz Wawrzyński 82
Polonia: Jan Balawejder - Przemysław Szabat, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga, Piotr Maślanka (88 Jakub Cesarek) - Mateusz Małek (80 Maciej Wilanowski), Sebastian Olczak (49 Arkadiusz Zajączkowski), Bartosz Wiśniewski, Marcin Kluska, Cezary Sauczek (84 Sebastian Kobiera) - Krystian Pieczara