Lechia na łopatkach

Polonia Warszawa po dobrym meczu wygrała 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dublet ustrzelił Krystian Pieczara.

W poprzednim sezonie Lechia do ostatniej kolejki walczyła o awans do II ligi. Na Czarnych Koszulach nie zrobiło to wrażenia. Polonia była o klasę lepsza i zasłużenie wygrała. W pierwszej połowie padła jedna bramka. W 6 minucie Patryk Walasek zaliczył swojaka po akcji Mateusza Małka. Aktywny skrzydłowy Polonii miał szanse na wpisanie się na listę strzelców, ale brakowało mu spokoju pod bramką rywali. Lechia z rzadka gościła pod bramką Jana Balawajdra. Defensywa Polonii była skuteczna w swoich działaniach.

Po przerwie najlepszy na placu gry był Pieczara. Snajper Polonii mógł zdobyć hat tricka, ale ostatecznie zadowolił się dubletem zdobyty w przeciągu kilku minut. Przy pierwszej bramce asystował Małek, zaś przy drugiej popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego. Polonia wygrała 3:0 i zmazała plamę po derbowej porażce z Legią II.

W sobotę 25 sierpnia o 17:00 Polonia zagra na wyjeździe z Ursusem Warszawa.

19.08.18, 17:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0)
Bramki: Walasek 6 sam, Pieczara 66, 73
Polonia: Jan Balawejder - Arkadiusz Zajączkowski, Przemysław Szabat, Rafał Zembrowski, Piotr Maślanka - Mateusz Małek, Sebastian Kobiera (75 Adrian Sołoducha), Maciej Wilanowski (63 Bartosz Wiśniewski), Marcin Kluska, Cezary Sauczek (71 Jakub Cesarek) - Krystian Pieczara (84 Kacper Wasilewski)