Polonia lepsza na inaugurację

W pierwszej kolejce nowego sezonu Polonia Warszawa podjęła na własnym boisku Victorię Sulejówek. Po wyrównanym spotkaniu gospodarze zwyciężyli 2:1.

Obie drużyny latem straciły wielu podstawowych piłkarzy, dlatego szansę debiutu otrzymało dziś kilku zawodników. W barwach Polonii zadebiutowali Arkadiusz Zajączkowski, Kacper Wasilewski, Szymon Kamiński oraz Wiktor Babiński, a w drużynie z Sulejówka Maciej Mąka, Adrian Zawadka, Rafał Parobczyk, Michał Mydlarz oraz Adison.

Początek spotkania nieznacznie należał do zespołu gości. W 17 minucie powinni wyjść na prowadzenie, jednak po strzale Parobczyka świetną interwencją popisał się Jan Balawejder. 15 minut później skutecznie odpowiedziały Czarne Koszule. Mateusz Małek dośrodkował w pole karne, a Krystian Pieczara głową skierował piłkę do bramki.

Druga połowa zaczęła się doskonale dla gospodarzy. Chwilę po jej rozpoczęciu przeprowadzili szybką akcję, po której w doskonałej sytuacji znalazł się Sebastian Olczak. Pomocnik Polonii trafił do siatki, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Czarnych Koszul. W 74 minucie drużyna z Sulejówka zdobyła bramkę kontaktową. Wojciech Wocial przejął piłkę w polu karnym i pięknym strzałem w okienko pokonał Balawejdera. Goście starali się w końcówce doprowadzić do wyrównania, najlepszą okazję do tego miał Wocial, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

W następną środę, 15 sierpnia Polonia zagra o 15:00 derbowe spotkanie z rezerwami Legii, a Victoria o 19:00 podejmie na swoim boisku Pelikan Łowicz. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie fakt, że trenerem łowickiego klubu jest były szkoleniowiec Victorii, Łukasz Chmielewski.

11.08.18, 19:00 – Warszawa
III liga: Polonia Warszawa – Victoria Sulejówek 2:1 (1:0)
Bramki: Krystian Pieczara 32, Sebastian Olczak 47 – Wojciech Wocial 74
Polonia: Jan Balawejder – Arkadiusz Zajączkowski (56 Wiktor Babiński), Przemysław Szabat, Rafał Zembrowski, Piotr Maślanka – Mateusz Małek (86 Szymon Kamiński), Sebastian Olczak, Maciej Wilanowski, Marcin Kluska, Cezary Sauczek (90 Kacper Wasilewski) – Krystian Pieczara
Victoria: Dominik Pusek – Michał Mydlarz, Adrian Zawadka, Jan Dźwigała, Maciej Mąka – Adison Pereira, Sebastian Pindor, Mariusz Wierzbowski, Julian Świątek – Wojciech Wocial, Rafał Parobczyk. Z ławki wchodzili: Patryk Romański, Nikodem Zawistowski oraz Eryk Agnyziak